Sony pani kompaktsesse kaamerasse lisaks supersuumile ka tippkiirusega autofookuse

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Sony uus kaamera DSC-RX10 Mark IV kuulutati välja septembris ja on nüüdseks jõudmas ka poelettidele, et rõõmustada erinevate vajadustega fotograafe alates kiirete spordivõistluste pildistajatest kuni loodusfotograafideni, kellel vaja supersuumi abiga loomadele võimalikult lähedale pääseda.

Uus kõik-ühes kaamera on 24-600mm f2.4-4 ehk 25-kordse suurendusega objektiiviga, ilmakindla korpusega (kannatab vihmasabinat ja tolmu) ning saanud uusima 20-megapikslise sensori, mis tagab koostöös BIONZ X protsessoriga kirkad ja kvaliteetsed pildid.

RX100 Mark IV ülikiire faasituvastusega autofookus kasutab 315 teravustamispunkti ja teravustab rekordilise 0,03 sekundiga. Faasituvastusega autofookus on selle klassi kaameral esimest korda kasutusel.

Puutetundlikul ekraanil on võimalik teravustamispunkt sõrmega puudutades välja valida ning kaamera asub seda jälgima nii kaua, kui ise tahad. Seega saab pildi teha alati vajaliku asjaga fookuses, ükskõik kuhu see siis kaadris ka ei liiguks.

Uue kaamera juures on oluliselt täiustatud inimese pildistamisel silma järgi teravustamist: see on täpne ka siis, kui inimene on pööranud oma pead 3/4 ulatuses. Suur täpsus igas asendis annab võimaluse saada paremaid kompositsioone ja endiselt kasutada inimsilma järgi automaatset fokuseerimist.

Tänu kiirele autofookusele ja BIONZ X pilditöötlusmootorile teeb RX10 Mark IV sarivõtteid ka jälgiva autofookusega kuni 24 kaadrit sekundis ja kuni 2495 kaadrit korraga ühes seerias.

Vaikne pildistamine sobib aga selle kaamera juures neile kasutajatele, kes tahavad kontserdil pilti teha või looduses, kus igasugune kuuldav klõps võib olla loomadele häiriv.

RX10 Mark IV on varustatud objektiiviga, millest piisab praktiliselt kõigile. Turisti jaoks leidub nii lainurk avarate maastike pildistamiseks kui supersuum mõne detaili täpsemaks ülesvõtmiseks, samuti saab loodusfotograaf ühekorraga objektiive vahetamata tabada sama kaameraga nii lindu puuladvas kui putukat maapinnal, vahele teha ka lainurgaga avaraid maastikupilte. ZEISS Vario-Sonnar T objektiiv on fookuskaugusega 24-600 mm ning supersuum säilitab ka kaugemas otsas korraliku teravuse ja kontrasti. Sony tuntud headuses optiline SteadyShot stabilisaator toetab ka 600 mm fookuskaugusega teleobjektiiviga teravate piltide tegemist.

Kompaktset kaamerat saab loomulikult kasutada ka kvaliteetse videokaamerana, mis teeb praegusele ajale kohase 4K tippkvaliteediga videoid. Hübriid-autofookus muudab teravustamise veelgi kiiremaks ja täpsemaks, 4K kvaliteet on saavutatud täispikslitega ja pole saadud hilisema pilditöötlemise tulemusena, nagu mõned odavamad kaamerad teevad. Seega rahuldab 4K video kvaliteet ka professionaale, kuna XAVC S formaadis salvestamisel kasutatakse minimaalselt andmete pakkimist ja välditakse nii kvaliteedikadu.

Vaata näidet siit:

Tundliku ja kiire sensoriga võib salvestada veel üliaegluubis videot, mille jaoks tehakse võte 960 kaadrit sekundis. Normaalse kaadrisagedusega maha mängides on see 40 korda aeglasem kui tavavideo ja nii saab pildile võtta põnevaid ülikiirelt toimuvaid hetki. Tippkvaliteediga saab teha kuni 4 sekundit aegluubis videot ja võimalikult pika võtte režiimis kuni 7 sekundit.

Kaamera taga olev puutetundlik ekraan on eelkäijast parema resolutsiooniga (1,44 miljonit punkti), seda saab pöörata ülespoole kuni 109 kraadi ja allapoole 41 kraadi, et igas asendis oleks võimalik pilti vaadata.

Bluetoothi abil lisatakse piltidele külge asukohainfo nutitelefonist – selleks tuleb mobiili laadida PlayMemories Mobile app, mis sünkroniseerib kaamera asukohainfot ja kellaaega.

Sama äpiga võib kaamerast saata oma pildid ka üle WiFi sotsiaalvõrkudesse.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.