Sony Centeri blogi

Sony parimad kaamerad 2020: millist valida?

Korralik digikaamera teeb paremaid pilte ja pakub mitmeid eeliseid nii pühapäevapiltnikule kui profile. Kuid milline neist on just sinu vajaduste jaoks see kõige õigem? Siin on ülevaade Sony uutest kaameratest, millest endale sobiv mudel leida.

Sony valikust leiab igale vajadusele sobiva alates lihtsatest ja kompaktsetest kompaktkaameratest, mida on hea igale poole kaasa võtta kuni vahetatavate objektiividega kiirete ja võimsate profimudeliteni, mida ostavad nõudlikud spordifotograafid ja fotoreporterid. Samuti jääb nende kahe valiku vahele terve rida võimalusi valida nii kompakt- kui hübriidkaameraid, suuremaid või kompaktsema kerega mudeleid.

Alustame kompaktsest ja kõige soodsamast digikaamerast fotosõbrale kelle jaoks jääb mobiilipildistamisest liiga väheseks ja tahaks midagi enamat.

Sony Cyber-shot WX220

DSC-WX220 on Sony tuntud Cyber-shot sarja 10-kordse suumiga kompaktkaamera, mis aitab pilte teha kiirelt igas olukorras. Olgu neiks olukordadeks siis lai panoraamne turistivaade reisil olles või kiire telefoto, kui juhtud looduses või linnas huvitavat olukorda kiirelt märkama. Kaamera on taskust välja võttes kohe töövalmis ja ükski mööduv hetk ei tohiks jääda kinni püüdmata, kui oled piisavalt kiire.

Kompaktkaameral on 18,2-megapiksline Exmor R CMOS sensor, ISO tundlikkus kuni 12800, mis lubab ka hämaras selgeid pilte teha ning WiFi tugi, et saaksid pildid kohe ära saata. Videot salvestab WX220 Full HD kvaliteedis 50 kaadrit sekundis.

Sony Cyber-shot RX100 VII

Populaarsest RX100 mudelist on juba väljas seitsmes põlvkond, kuid vaatamata muutuvatele oludele on see kompaktkaamera alati hinnatud olnud oma keskmisest oluliselt paremate võimaluste poolest. See on võib-olla üks vähestest isenditest, mis rahuldab ka proffide vajadused, olles näiteks kaasas kiire varukaamerana oluliste hetkede õigel ajal tabamiseks.

Objektiiv pole küll vahetatav, kuid katab pea kogu vajaliku vahemiku lainurgast teleobjektiivini, pakkudes fookuskaugust  24-200 mm.

Sony Cyber-shot RX10 IV

Seda võib nimetada väga heaks üleminekukaameraks, millel on kõik vajalik olemas ja objektiiv vastab juba pigem profi- kui kompaktkaamerate kvaliteeditasemele. Mittevahetatav objektiiv pakub 24-600 mm fookust nii lainurgaga kui võimsa suurendusega pildistades.

Ülikiire, vaid 0,03 sekundiga teravustav autofookus 315 faasituvastuspunktiga ning kuni 24 kaadrit sekundis sarivõte koos autofookusega on kiirusnäitajad, mis sobiksid ka spordifotograafile. Kaamera on sellevõrra raskem ja seda mudelit niisama tasku ei pista, aga kui oled otsustanud kõik-ühes alati stardivalmis digikaamera kasuks, mis teeb samas ka väga häid pilte, siis tuleks investeerida sellesse seeriasse.

Sony Cyber-shot RX0 II

Sony vastupidav ultrakompaktkaamera on mõeldud sellisele kasutajagrupile, kes tahab nii häid pilte kui korralikke videoid ekstreemsetes oludes. Sony kaamerat on kasutatud isegi mitmete kinofilmide tegemisel, sest oma väiksuse kohta annab RX0 II välja väga hea pildikvaliteedi. Kuna kaamera on väga pisike, võib seda paigutada sellistesse võttekohtadesse, kuhu muud kaamerad ei mahu või kus need vee, põrutuste ja tolmu tõttu vastu ei pea. Sony kaamera korpus kannatab kõike.

Filmida saab kuni 4K kvaliteedis, seega on tegemist vähemalt mõnedeks aastateks kindlasti üsna tulevikukindla tootega. Kaasa tuleb stabilisaatoriga statiiv.

Sony a6100

Kui tahad vahetatavaid objektiive ja kompaktset kaamerakere, siis oma esimeseks hübriidkaameraks võiksid muretseda Sony a6100 kere. Sellele saab hiljem juurde osta just sinu vajadustele sobivaid objektiive vastavalt sellele, mida pildistada tahad: kas portreesid, reisipilte, panoraame või looduspilte. 24,2-megapiksline sensor, Bionz X protsessor ja sarivõte 11 kaadrit sekundis tagavad kaamera kasutatavuse nii harrastajate kui proffide nii hobi- kui tööpildistamistel. Puutetundlik ekraan on kallutatav 180 kraadi, seega saad mugavalt teha ka Selfie pilte või salvestada iseendast klippe 4K kvaliteediga videoblogisse.

Sony a6600

Võimas Sony hübriidkaamera sobib nii edasijõudnud piltnikele kui nõudlikele harrastajatele. APS-C formaadis mudelil on viieteljeline stabilisaator, lisaks ka sensoripõhine pildistabiliseerija, mikrofonisisend, HDR video ning filmide jaoks ka pidev autofookus liikuvate kaadrite käigult teravustamiseks. Kui tunned end kodus nii pildi- kui filmimaailmas, siis õigustab see hübriid hästi oma nime – sobib hübriidselt igasse olukorda. See teeb nii häid pilte kui ka korralikke videosid.

Sony a6600 pakub paremat pildiotsijat, võimsamat akut ja mitmeid tehnilisi täiustusi võrreldes odavamate mudelitega. Muidugi saab ka objektiive vahetada vastavalt oma vajadustele.

Sony a7 III

Kui oled kvaliteedi osas pigem maksimalist, siis tuleb valida endale täiskaadersensoriga kaamera. Sony a7 III on 24,2 MP 35 mm täiskaadersensoriga, mis lubab pilte teha sellises kvaliteedis, mida kõlbab hiljem isegi seinasuuruse plakatina välja trükkida. Täiskaaderkaameraga saad kasutada parimaid profiobjetiive, viieteljeline stabilisaator tagab teravad pildid nii hämaras kui suure teleobjektiiviga kasutades ning kõrgresolutsiooniga pildiotsijast saad kohe üsna täpselt ka pildi kvaliteeti oma silmaga hinnata.

Sony a7 III sobib siiski lisaks proffidele ka algajatele, sest selle autofookus töötab ülikiirelt ja täpselt. Ka algajatel on sellega lihtsam teravustada.

Sony a7R IV

Kui vajad eriti suurt eraldusvõimet ja maksimaalselt megapiksleid, siis see kaameramudel on õige valik. Sensor pakub koguni 61 MP täiskaadersensoriga pilte. Nii suure pikslihulgaga võiksid hakata kasvõi reklaamifotograafiks, kelle pildid tulevad majasuurused, kuid ka väiksemate klõpsude jaoks on siin piisavalt pildiinfot alati olemas, et oma kaadreid korralikult järeltöödelda.

Pildistabilisaator on korpuses, seega ei sõltu pilditegemine objektiivi stabilisaatorist.

Sony a9

Vaata, mida arvavad profifotograafid Sony a9-st.

Peegelkaamerad on endiselt fotomaailma tipptegijate lemmikud, kuna need on kiiruses kippunud hübriidkaameratele kohta kätte näitama. Sony a9 on aga sama kiire, kui DSLR peegelkaamera ning lisaks pakub mitmeid häid omadusi, mille pärast maksaks seda isegi DSLR-ile eelistada. Näiteks on Sony a9 vaikse sarivõtte režiim hea olukorras, kus vaja häält tegemata pilti teha. Selleks olukorraks võib olla varjest karu varitsemine, et looma häirimata parim klõps kätte saada. Samuti võib olla vaikset pildistamist vaja mõnes diskreetses olukorras, kus peegelkaamera katikuklõps häiriks liialt.

Sony a9 pakub saripildistamist 20 kaadrit sekundis, 4K video salvestamist, kiiret 693 teravustamispunktiga autofookust ja suurt akut. Täiskaaderkaameral on viieteljeline pildistabilisaator.

Kõigi Sony kaamerate valiku leiab Sony Centeri e-poest. Kohaletoimetamine on üle Eesti tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.