Sony Centeri blogi

Sony uus kõlarisüsteem toob ruumilise heli kuulaja lähiümbrusse

Sony kuulutas septembri alguses toimunud IFA messil välja terve rea uusi tooteid, nende seas ka tootesarja Signature Series uusima liikme – lähiväljaheliga kõlarisüsteemi SA-Z1. See on sobiv igaühele, kes soovib kogeda parima ruumilise esitusega heli enda ümber.

Tänu paljudele erinevatele sisenditele on kõlarisüsteemi lihtne sobitada olemasoleva helisüsteemi või seadmetega. Sony SA-Z1 on tehtud aastatepikkuse arendustöö tulemusena ja ühendab endas nii kvaliteetse akustika, elektroonika kui ka  signaalitöötlustehnoloogia.

Heli nagu filmis

SA-Z1 tekitab kuulaja ümber sellise ruumilise heli, mida saab kogeda ka kinosaalis: kõrglahutusega helipilt kostub igast suunast ja filmi vaadates võib täpselt tajuda, kust suunast mingid hääled tulevad.

SA-Z1 kõlarisüsteem koosneb mitmest kõlarist, mis eraldi võetuna on täiuslikud n-ö punktallikad. Kõlarite asukoha ja kummastki kõlarist tulevate helilainete sünkroniseerimisega saabki paigutada kõiki kostvaid helisid ükskõik millisesse punkti ruumis kuulaja ümber.

Helilainete täpse sünkroniseerimise ja suunamisega tegeleb Sony FPGA protsessor, mis kasutab Sony välja töötatud spetsiaalseid algoritme.

SA-Z1 kõlarid suudavad luua realistliku avara ja sügava akustilise helivälja kaht madalsageduste kõlarielementi horisontaalselt vastanduvalt paigutades. Nii neutraliseeritakse vastastikused mittesoovitud vibratsioonid. Täiendavast madalsageduslikust elemendist tulev heli kiirgab aga läbi külgseinte, luues ruumilise akustilise kõla.

I-ARRAY süsteem koosneb kolmest kõrgsageduslikust kõlarielemendist, mis töötavad ühe üksusena, tagades heli levimise igas suunas ja rikkaliku helipildi kõrgematel sagedustel. Kõrgsageduselemendid on samuti paigutatud väga täpselt, et võimalikke kajasid kõrvaldada.

SA-Z1 kasutab tugevat kajavaba korpust, mis tagab selge ja puhta heli. Korpus on valmistatud kuuest alumiiniumplaadist, mis on ühendatud Jaapani traditsioonilistest ehitusmeetoditest innustatud eritehnikaga.

Ühildub kõigega

SA-Z1 pakub nii digitaalseid kui analoogsisendeid, kõlareid saab kerge vaevaga paigaldada olemasolevate seadmete juurde. Kõlarisüsteem ühildub vaevata nii lauaarvuti, Walkmani kui ka muude Sony Signature Series´i muusikaesitusvahenditega. SA-Z1 on loodud kasutamiseks kuulaja lähiruumis, näiteks arvuti taga istudes.

Kõlarisüsteem pakub nelja heli muutmise eelseadistust. Lisaks on võimalik oma isiklike eelistuste kohaselt peenhäälestada. Võib muuta digitaalse ja analoogvõimendi suhet, juhtida nii madalaid kui kõrgeid sagedusi jne.

SA-Z1 Eestisse müüki jõudmise aeg selgub hiljem.

Sonykõlarite, kõrvaklappide ja paljude muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest, kus on võimalik neid kohapeal proovida ning asjatundjatelt nõu küsida või e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.