Sony Centeri blogi

Sony XG95 – uue ajastu teler, mis seadistab pilti vastavalt sellele, mida näidatakse

Kui tehisintellekt on meil juba taskus olevates nutitelefonides ning juhib koduseadmeid, siis muidugi sobib see ka telerisse nutikaks pildiseadete häälestamiseks. Sel kevadel välja tulnud Sony uus telerisari XG95 pakub uut tüüpi heli- ja pilditöötlust, mis annab uusimal tasemel tippkvaliteedi ja seda koguni üsna hea hinna juures, nagu märkis What Hi-FI? oma arvustuses, andes seeriale maksimumpunktid.

Tegemist on nn Full Array LED taustavalgustusega soodsama hinnaklassi Bravia teleriseeriaga, mis sai uue põlvkonnaga veelgi laiema vaatenurga, kontrastsema ekraani ja täiustatud heli. Ekraanisuurustest saab valida 55-, 65-, 75- ja 85-tollise mudeli, kõik need on uusima generatsiooni pildiprotsessoriga X1 Ultimate.

See uus protsessor suudab iga pildil olevat objekti tuvastades ja analüüsides kuvada parima kvaliteediga pildi just selle olukorra jaoks, mida näidatakse. Full Array LED taustavalgustus on aga LED-gruppidest koosnev valgustus, mis lülitatakse sektoritena sisse just seal, kus on heledam pilt ning LED-id kustuvad, kui videos on sel kohal must ala. Niimoodi tausta LED-valgustust täpselt juhtides saavutatakse seninähtust veelgi parem kontrast, kuna mustade pindade juures taustavalgustus puudub, heledatel aladel aga särab täie võimsusega. Uusim pildiprotsessor oskab seda kõike väga kiirelt juhtida.

Samuti on teleril tippklassi helikvaliteet uue Sound-from-Picture Reality funktsiooniga. See tekitab heli nii, nagu see tuleks täpselt ekraanil nähtavate näitlejate suust, mitte teleri all asuvast kõlarist.

Nii nagu ka kõik varasemad Sony Bravia telerid, on ka see seeria Android TV operatsioonisüsteemiga ning toetab väga paljusid Google Play rakendusi, kaasa arvatud YouTube-i, Netflixi, Prime Videot jt. Sisseehitatud Google Assistant kuulab häälkäsklusi ning selle abil saab juhtida oma nutika kodu seadmeid. Mikrofoniga saab muidugi ka telerit ennast juhtida.

Tulevikukindla tehnoloogiaga GX95 telerid on praegu saadaval eriti pika garantiiajaga – kuni 4 aastat.

Vaata lähemalt nelja erinevat mõõtu ekraanidiagonaaliga mudeli kohta siit.

Sony Centeris on praegu käimas ka suur telerite lõpumüük. Kampaaniatooted leiad siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.