Sony Centeri blogi

Sony XR-65A90J – ilmselt parim OLED teler, mida praegu osta

Sony 65-tolline OLED teler mudelinimega XR-65A90J on arvatavasti hetkel parim teler, mida osta – see väide pärineb What Hi-Fi? hiljutise põhjaliku testi kokkuvõttest. Mis siis pani tuntud tehnoloogiaportaali andma sellele mudelile maksimumpunkte nii pildi kui heli eest?

Heidame kõigepealt pilgu tippmudeli tehnilistele näitajatele. Sellel on uusim Cognitive Processor XR pilditöötlus, uus äsja välja tulnud Google TV kasutajaliides, Bravia Core ehk Sony enda filmide striimingukeskkond parima kvaliteediga ehk 80 Mb/s ning kümne tasuta filmiga, HDMI 2.1 ühendus, 4K resolutsioon, 120 kaadrit sekundis kaadrisagedus (sobib hästi ka mängimiseks, sh ka PS5-ga, pakub veel VRR ja ALLM tuge), Acoustic Surface Audio+ ehk ülirealistlik heli otse ekraanipinnalt (ekraan ise pannakse kõlarina võnkuma), muidugi ka Dolby Atmose tugi, Apple AirPlay, Apple Homekit ja Chromecasti tugi.

Seega põhjuseid, miks see teler võiks parimat elamust pakkuda, on mitmeid. Kuid need pole ainukesed põhjused.

Kasutusmugavusele tulevad kindlasti kasuks veel valgustusega pult ning reguleeritavad telerijalad. Neid on võimalik panna nii kompaktsemasse asendisse, et ekraan vähem ruumi võtaks laual madalalt istudes kui ka laiemalt ja kõrgemas positsioonis jalgadega, et ette üks ribakõlar ilusti ära mahuks. Heli on küll sel mudelil samuti väga hea, aga paremat helivärvingut ja basse annab alati juurde üks hea võimas ribakõlar.

OLED telerid on väga õhukesed, nii ka Sony XR-65A90J. Küljelt vaadates on see vaid 6 mm paksune ehk nagu õhuke pildiraam. Jalad võib üldse ära võtta ja ekraani lihtsalt seinale panna koos peidetud juhtmetega, see on samuti väga efektne ja ilus.

XR protsessor oskab analüüsida videopilti ja tunneb ära erinevad stseenid, mille järgi ekraani parameetreid parima elamuse jaoks seadistatakse.

What Wi-Fi kokkuvõttes nenditakse, et Sony XR-65A90J on kõige eredama ja teravama OLED ekraaniga teler, mis testis osalenud ning ka heli on üsna ehe ja realistlik. Lisaboonuseks on aga kvaliteetne sisu Sony striimimisteenusest Bravia Core.

Vaata teleri kohta lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.