Sony Centeri blogi

Suur pingutus tasus end ära – Sony on tõusnud juba maailma teiseks kaameratootjaks

Kui Sony eelmisel aastal kaamerasensorite tehnoloogiasse 9 miljardit dollarit investeeris, oli eesmärgiks jõuda 2021. aastaks maailma digikaameratootjate tippude sekka. Tundub, et suur investeering ongi end juba ära tasunud, sest Sony on tõusnud kahe suure tegija – Canoni ja Nikoni vahele teisele kohale.

Jaapani uuringufirma BCN andmetel on Sony 2019. aastal Canoni troonilt tõuganud hübriidkaamerate sektoris, suurendades oma turuosa 31,6 protsendilt eelmisel aastal 38 protsendini. Canonil on turuosa kasvanud 36% pealt 37,8-ni, kuid sellega jäävad nad Sonyle alla.

Digikaamerate osas on Canon küll endiselt liider, kuid Sony läheneb siingi kiiresti, tõustes Nikonist ettepoole, teisele kohale.

Sony üheks oluliseks edu tagatiseks on olnud tipptasemel autofookus, millele teised veel lähedalegi ei saa. Samas nii Canon kui Nikon parandavad oma tarkvarauuendustega fookuse täpsust ja kiirust pidevalt, seega Sony ei või niisama loorberitele puhkama jääda.

Vanad suurtegijad on siiamaani hiilanud väga suure objektiivivalikuga – lisaks omatoodangule teevad Canonile ja Nikonile ühilduvaid objektiive ka paljud teised tootjad. Sony on viimaste aastatega sellegi mahajäämuse kõrvaldanud ja pakub valikus täiskomplekti lainurgast teleobjektiivideni.

Paljud testivõidud on näidanud, et Sony täiskaader-hübriidkaamerad on maailma parimad ja kui objektiivide valik samuti teistele kaameramaailma suurtegijatele järele jõuab, võib turujaotus lähiaastatel veelgi muutuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.