Sony Centeri blogi

Uus Android TV tõi paljudele Sony teleritele AirPlay 2 ja HomeKiti toe

Android TV tarkvara sai hiljuti uuenduse: 9. põlvkond (Android 9 „Pie“) toob teleritele mitmeid kasulikke uuendusi. Kui veel tarkvara uuendamata, siis tee seda kohe.

Värskelt välja tulnud Android 9 jõudis Sony teleritele nüüd ka meie regioonis ning selle põhiuuendused puudutavad ka targa kodu ja üle õhu heliedastuse uusi lahendusi. Lisaks uuenes seadete menüü, mis sai veel selgemaks ja mugavamaks.

Mis on Apple AirPlay ja Apple HomeKit?

Lihtsalt ja lühidalt öeldes on Android 9-ga lisandunud AirPlay ehk Apple´i seadmetega üle õhu (WiFi) videote, fotode, muusika ja muu sisu jagamise võimalus. Isegi Powerpointi presentatsioone ja veebilehti saad suunata teleriekraanile. Apple´i seadmetega võib seda kõike jagada Apple Airplay´d toetavate Apple TV seadmete, kõlarite ja nutiteleritega. Nii näiteks saad mobiilist saata video teleri suurele ekraanile või hakata telefonist mängivat muusikat kuulama oma korralikest valjudest nutikõlaritest.

Ühtlasi saab sinu nutiseadmest ka muusika ja video juhtimise pult, mille nuppe kuvatakse puutetundlikul ekraanil – saad meediamängimist jätkata, peatada, pausile panna, edasi kerida, helivaljust muuta jne.

Pilt, millel on kujutatud isik, sein, siseruumis, elektroonika Kirjeldus on genereeritud automaatselt

HomeKit ühendab targa kodu seadmed, mille hulka kuuluvad ka kõik AirPlay´d toetavad seadmed, sealhulgas uuenduse saanud Sony Bravia nutitelerid. See tähendab, et HomeKit´i targa kodu lahendustega saab nüüd juhtida ka telerit näiteks Siri häälkäsklustega. Öeldes „Hey Siri, play Game of Thrones on TV“, hakkabki nimetatud seriaal mängima. Muidugi saad ka ekraanile vastava käsklusega kuvada näiteks aias oleva turvakaamera videopildi. Võimalusi on palju.

Dolby Atmos mängib nüüd teleri enda kõlarites

Ruumilise heliga kinoheli Dolby Atmos kõlab peale tarkvarauuendust nüüd ka otse teleri kõlaritest. Ühilduvatel mudelitel hakkab Dolby Audio automaatselt tööle, kui sisu on Dolby Atmos´e formaadis. Ise ei pea seda seadistama hakkama.

Uuenenud menüü: kiire ligipääs ja mugav äppide sättimine

Androidiga uuenesid ka teleri seadete menüüd. Näiteks saab lihtsamalt ligi kiirseadetele (Quick settings) puldilt ACTION MENU nupuga.

Äppe saab menüüsse lihtsamalt lisada või sealt hoopis eemaldada. Samuti on seadistatav sisendite menüü, kust saad omale mugavalt vajaminevaid sisendeid kättesaadavamaks tõsta ja teisi tahapoole nihutada:

Kõik seaded on grupeeritud seitsmesse gruppi, et vajalikke sätteid oleks lihtsam ja loogilisem leida.

Uuendused Android 9-le on saadaval Sony 2018. aasta mudeliseeriatele AF9 ja ZF9 ning 2019. aasta mudeliseeriatele AG9, ZG9, XG85/XG87 ja XG95.

Oma teleri sobivuse tunned ära nimetuse lõpuosa järgi: kui sul on näiteks Sony Bravia KD-65AF9 või KD-65ZF9, siis sellele vastavad seeriad on AF9 ja ZF9.

Kõik uuendused, mis saabusid, on näha siin:

Kuidas tarkvarauuendusi kontrollida?

Enamasti pole vaja ise tarkvarauuenduste saabumist menüüst kontrollida, kui teler on seadistatud neid automaatselt vastu võtma. Kui aga seda pole tehtud, tegutse järgmiselt.

  1. Vajuta puldil HOME nuppu.
  2. Vali menüüst Apps – Help.
  3. Vali tarkvarauuendus ehk System software update.
  4. Vali automaatne uuendamine ehk Automatic software download (või mõnedel mudelitel Automatically check for update).
  5. Vali sisse-välja valikust On (sees).

Peale seadistamist peaks teler ekraanil näitama teadet niipea, kui uus tarkvaraversioon on saabunud ja küsib üle, kas soovid selle kohe paigaldada.

Sony telerite, kõlarite, kõrvaklappide ning kõigi muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.