Sony Centeri blogi

Viietärni-klapid Sony MDR-Z7M2 sobivad tõelisele muusikagurmaanile

Umbes aasta tagasi tutvustatud Sony uued Hi-Res ehk kõrgekvaliteedilised kõrvaklapid pakuvad nii mugavust kui tippkvaliteediga heli. Nende klappidega nauditakse muusikat tavaliselt kodus, seega pole juhtmevabadus ja mürasummutus nii olulised. Tähtis on Hi-Fi ehk maksimaalne helikvaliteet. Seda need klapid pakuvadki.

Sony MDR-Z7M2 vahetas välja oma eelkäija Sony MDR-Z1R ning sai mitmeid uuendusi, ehkki välimuse poolest on uued endiselt äratuntavad ja eemalt vaadates isegi segi aetavad eelmise põlvkonna mudeliga. Samas on mitmed täiendused teinud niigi hea helikvaliteedi veelgi paremaks ja pakuvad paremat mugavust pikemaajalisel kuulamisel.

Kõlarielemendid on sama suured kui eelmisel mudelil – 70 mm, kuid oluliselt täiustatud ehitusega. Eesmärgiks on esile tuua täpsemalt nii keskmiste kui kõrgemate sagedustega helide detaile, mida tagab suurem neodüüm-magnet, mis aitab kuulari poole täpsemini liigutada. Tööd on tehtud ka membraaniga – selle kuplit on suurendatud ja profiili kohendatud.

Fibonacci-mustriline membraani kaitsevõre kuularitel on samuti mitte lihtsalt ilu pärast selliseks disainitud, ehkki efektne on see ka – lisaks on sellel mustril praktiline omadus mitte kaasa vibreerida kõrgemate sageduste esitamisel.

Nii suudavadki need kõrvaklapid taasesitada helisid vahemikus 4 Hz kuni 100 kHz – ülemises otsas on Sony MDR-Z7M2 kahtlemata väga palju võimekam kui teised kõrvaklapid. Iseasi, kui hästi kuulaja seda kõige kõrgemat tippu üldse kuuleb. Väga kõrgete sageduste kuulamiseks peab üsna noor olema.

Kuna tegemist on mugavate Hi-Res kõrvaklappidega, mis ei pea olema kompaktsed ja kokkupakitavad, on ka kõrvu kattev polster suur ja avar, kattes kõrva kindlalt ja tekitades mugava eraldatuse, et saaks pühenduda vaid kvaliteetse muusika kuulamisele. Kodustes oludes pole ka aktiivne mürasummutus nii oluline, kõrvapolstrid teevad hädavajaliku töö ära, kuna toas tavaliselt ju suurt müra ei ole, mis segaks.

Kaableid on kaasas kaks, kuid Sony soovitab vajadusel osta eraldi kõrgekvaliteedilise lisakaabli – näiteks Kimber Kable. Need Hi-Fi kaablid pole mõeldud mingile kindlale muusikastiilile, vaid sobivad põhimõtteliselt kõige kuulamiseks, kuna lisaks täpsele keskmiste ja kõrgete sageduste esitamisele tagavad suured kuularid ka hea sügava bassi.

Sony kõrvaklappide, kõlarite ning kõigi muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.