STARTUp Day 2020 blogi

Hero of the Week: Oliver Leisalu, Taxify kaasasutaja ja tehnoloogiajuht: “Ole kirglik selle suhtes, mida teed.”

Oliver Leisalu on Taxify tehnoloogiajuht ja kolmas asutaja, kellest ei tea me just ülemäära palju. Oliver teeb oma esimese suurema avaliku esinemise 25. jaanuaril ärifestivalil sTARTUp Day.

Oliveri roll Taxify’s on süsteemide ehitamine, hooldamine ja testimine ning jätkusuutlikkuse tagamine. Kuna Taxify ning selle tiim kasvavad meeletu kiirusega, on tema vastutada, et kasvust hoolimata kõik tehnoloogiaalaselt laitmatult töötaks.

Sinust kui Taxify kaasasutajast teatakse vähe milline oli sinu roll Taxify asutamisel?

Ma ehitasin Taxify tehnilise platvormi põhja – backend süsteemi, mis viib kokku kliendid ja juhid, ning palju sellega seonduvat. Lisaks ka Androidi mobiiliäpi esimesed versioonid. Hiljem tegelesin edasi erinevate toodete ja täienduste ehitamisega, nii ise kui ka koos tiimiga.

Kirjelda lühidalt, milline näeb välja sinu tavaline tööpäev. Kui palju on su elus rutiini? Tavaline päev on hetkel täis arutelusid, kuidas mingit süsteemi peaks muutma või ehitama. Kuna Taxify on väga kiiresti kasvanud, on põhirõhk nüüd inseneridele süsteemide tööpõhimõtete kirjeldamisel – kuidas kõik meie erinevad teenused töötavad ja terviku moodustavad.

Millised on sinu töö suurimad väljakutsed? Aga rõõmud?

Üheks suurimaks väljakutseks on kindlasti praeguse kiire kasvu juures meie arenduskultuuri ja kvaliteedi säilitamine. Meiega ühineb iga nädal palju uusi inimesi, kes tulevad täiesti erinevatest keskkondadest kõikjalt maailmast ja kellel on sellega seonduvalt ka erinevad ootused.

Teiseks on küsimus, kui palju peaks investeerima platvormi tehnilise võimekuse arendamisse, mis meile otsest äriväärtust ei anna, kuid samas kiirendab pikas perspektiivis arendajate tööd. Tihtipeale ei pruugi lahendused, mis töötasid väiksema tiimiga, töötada oluliselt suurema tiimi puhul.

Millised on kolm tõde, millest sa oma töös juhindud?

Ole kirglik selle suhtes, mida teed. See on minu jaoks põhimõte number üks, mitmed edasised tõed saab sellest juba edasi tuletada. Eraldi tooks veel välja omanditunde olulisuse. Samuti: vaata andmeid ja fakte – ei tasu oletada!

Mind inspireerib…

Motiveeritud inimesed, kes tahavad midagi ägedat ehitada, on selle nimel valmis pingutama ja mõjutavad läbi selle paljude inimeste elusid. Lisaks loomulikult ka tulemus, kui midagi uut ja kasulikku saab valmis.

“Hero of the week” on rubriik, mis kajastab meid ümbritsevate inspireerivate ettevõtjate ja ettevõtlike inimeste lugusid – nende teekonda ettevõtluseni, edulugusid ja õppetunde ebaõnnestumistest ning sellest, mis neid inspireerib ja motiveerib.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.