STARTUp Day 2020 blogi

Mari Joller: „Ma tahan leiutada uue mooduse, kuidas inimesed otsivad heli”

Mari Joller on New Yorgis tegutsev eestlannast tehnoloogia ettevõtja, kes ehitab tehisintellektiga (artificial intelligence – AI) seotud ettevõtteid. Tal on magistrikraad Harvardi ülikoolist ja viimased 5 aastat on ta ehitanud tehisintellekti-põhiseid idufirmasid ning uurinud eelkõige psühholoogiat, kuidas inimesed suhtlevad masinatega ja selle mõju AI toodete disainimisele. Lisaks on ta juhtinud uute teenuste loomist Nokias ja Virgin Mobile’s.

Hetkel on Mari Snackable AI asutaja, mis loob uut otsingusüsteemi hääljuhtimise seadmetele. Nad kaasasid äsja 1,4 miljoni dollarilise investeeringu eesti investoritelt.

Kuidas sai sinust ettevõtja – oli see pigem kaalutletud otsus või loomulik asjade käik?

Kasvades üles Eesti taasiseseisvumise ajal, nägin ma värskelt kooli lõpetanud inimesi uut valitsust loomas, seaduseid kirjutamas, ettevõtteid ja demokraatiat üles ehitamas. See tekitas minus soovi anda oma panus maailmale. Minu jaoks tähendas see millegi loomist, mida inimesed armastavad ja mis nende iga päeva paremaks teeb.

Milline uus uskumus, käitumisviis või harjumus on viimase viie aasta jooksul sind ja sinu elu kõige rohkem arendanud?

Pikamaajooks on väga kaua olnud suur osa minu elust. Jätkuvalt annab see mulle väärtuslikke õppetunde nii ettevõtluses kui startup elus. Kõige tähtsam – see on maraton, mitte sprint – hoia ühtlast tempot. Visualiseeri oma eesmärki ja valmista end ette faktiks, et päris kindlasti tuleb teekonnal ette raskeid hetki. Maratonil, kui 22. miilil hakkavad jalad alla andma, muutub lahing vaimseks, mitte füüsiliseks. Kõik seisneb oma mõtete reguleerimises.

Kuidas on ebaõnnestumised sind eduks ette valmistanud? Kas sul on mõni lemmik „läbikukkumine“?

Ma ebaõnnestun iga päev, nii ettevõtja kui ka inimesena. Minu lemmik läbikukkumine on selline, mis aitab mul mõista, miks see juhtus ja sellest siis õppida.

Miks sa teed seda, mida teed?

Ma armastan tehnoloogiat ja selle meeletut mõju kõigele meid ümbritsevale. Steve Jobs ütles: „Me oleme siin, et universumisse mõlk sisse lüüa.” See on põhjus miks ma asutasin Snackable’i. Ma tahan leiutada uue mooduse, kuidas inimesed otsivad heli, nagu Google tegi tekstiga.

Räägi mulle millestki, mida praegu õpid.

Ma olen väga innukas lugema kõike tehisintellektiga seonduvat. Minu kõige suuremad igapäevase õppimise allikad on meie tiimi AI eksperdid ja meie nõustajad.

Samuti pühendusin ma sel aastal oma parema ajupoole treenimisele, mistõttu võtsin uuesti käsile kitarrimängu, mida ma ei olnud gümnaasiumist saati teinud.

Mis on sinu kolm tõde?

Ma ei tea midagi täieliku tõe kohta. Ma usun, et aeg on kõige väärtuslikum vara – kuluta see asjadele, mis sulle rõõmu toovad ja millel on eesmärk. Elu on liiga lühike lolluste talumiseks.

Mis ajab sind tuleviku osas elevile?

Inimmõistus on imelisteks leiutisteks võimeline. Olen elevil selle võime rakendamisest, et luua meie planeedi jaoks parem tulevik.

Hero of the Week on Baltikumi suurima ärifestivali sTARTUp Day 2020 blogisegment. Rohkem infot festivali kohta siin!

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.