Algas vastuvõtt TalTechi – kandideerida saab enam kui 75-le õppekavale

1. märtsil algas vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli rakenduskõrghariduse-, bakalaureuse-, integreeritud õppe ja magistrikavadele. Esimeses astmes ootab uusi tudengeid 34 õppekava, magistris 42 kava.

Juba mitmendat aastat saab TalTechi esitada sisseastumisavalduse talvel. “Üldiselt soovivad sisseastujad teha oma otsused küllalt varakult, et mitte langetada impulsiivseid valikuid piiratud paari nädala jooksul,” räägib TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll. 

Ta lisab, et eriti kasulik on pikk vastuvõtuperiood magistriõppesse sisseastujatele, sest kui bakalaureusediplom on juba käes, saab tingimuste täitmisel ülikooli kutse tulla õppima juba kevadel. “Gümnasistid aga saavad varakult kandideerides olla sobiva õppekava infoväljas ning rahulikult keskenduda lõpueksamitele,” sõnab Voll.

Õppima pääseb ka siis, kui lävendi täitmisest jääb pisut puudu

Sel aastal on osadel inseneri- ja loodusteaduskonna ning majandusteaduskonna Virumaa kolledži kavadel võimalik õppekoht saada ka juhul, kui lävendi täitmisest jääb pisut puudu.

“Mõnel õppekaval jäävad lävendile lähedal olijad n-ö joone alla, aga kui lävendi ületajatega õppekohad ei täitu, pakutakse koht järgmistele,” selgitab Voll. Täpsem info nende õppekavade kohta on ülikooli kodulehel sisseastumistingimustes.  

Kandideerida saab inseneri-, IT-, loodus- ja majandusteaduskonna ning mereakadeemia õppekavadele. Lisaks Tallinnale saab tehnikaülikoolis õppida Virumaa, Tartu ja Kuressaare kolledžites.

Sel aastal avab tehnikaülikool ka kaks täiesti uut õppekava: Virumaa kolledžis saab õppida jätkusuutlikku ettevõtlust (bakalaureuseõpe) ning jätkusuutlikku tööstust (magistrieriala).

Iga sisseastuja saab esitada kuni kaks avaldust. Need, kes gümnaasiumit veel lõpetanud pole, on tingimuslikult vastu võetud kuni riigieksamite tulemuste selgumiseni. Kui mingil põhjusel abituriendil laia matemaatika või eesti keele eksam ebaõnnestub, on tal võimalus oma tulemust parandada ülikoolis toimuvatel katsetel.

Avaldusi saab esitada läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS kuni 3. juuli keskpäevani.

Tallinna Tehnikaülikooli õppimisvõimalustega saab tutvuda: www.taltech.ee/tulevik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.