Tudengid hakkavad ehitama innovaatilisi raudteemakette

Tallinna Tehnikaülikooli inseneritudengid ja gümnasistid ehitavad Rööpameistri võistlusel uudseid raudteemakette, et saada kogemused sellel alal inseneeriast ning teadmisi ohutusest.

14.–15. veebruaril kogunevad kümned noored tehnikaülikooli aulasse inseneriteaduskonna üliõpilaskogu korraldatavale Rööpameistri võistlusele, mõõduvõtmine toimub juba kolmandat korda. `

„Raudtee asjandus on viimastel aastatel tänu suurtele projektidele, nagu näiteks Rail Baltic, üha arenev ja aina rohkem väljakutseid pakkuv. Mida kiiremini areneb valdkond, seda rohkem on meil vaja pädevaid raudteeinsenere,“ selgitas Rööpameistri võistluse eestvedaja Kenari Koonik. “Võistlus on noortele suurepärane võimalus oma teadmisi praktikas rakendada,“ kinnitas ta.

Esimesel päeval (14. veebruaril) on seminar, kus räägivad Eesti Raudtee, Elroni, Gotracki ja Rail Balticu esindajad raudtee valdkonna põnevatest aspektidest ja võimalustest noortele.

Teisel päeval (15. veebruaril) peavad maksimaalselt kolmest liikmest koosnevad võistkonnad looma visiooni raudteest ning ehitama kavandite järgi raudteemaketi. See peab olema realistlik, sisaldama ökodukti ning minema mööda takistustest, mis võivad ka reaalses elus raudtee ehitusel esineda.

Võistluspäev algab 15. veebruaril kell 10 ning visiooni loomiseks ja ehitamiseks on aega viis tundi. Sündmus toimub Tallinna Tehnikaülikooli aulas ning on tasuta.

Lisainfo Rööpameister 2024 kohta on Facebookis

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.