Mobiilipakettide hinnavõrdlus: millises telkos saab mõistliku hinnaga piiramatult jagada?

Eelarvet planeerides on kasulik mõelda, kas sõpradega koos saaks igakuiselt raha kokku hoida ning visata pilk erinevatele pakkumistele.Foto: Shutterstock

Netflixi ja Spotify tulek on andnud ettevõtetele selge signaali, et tarbijad ei taha head teenust endale hoida, vaid soovivad seda sõpradega jagada. Uue trendiga on kaasa tulnud ka Eesti telekommunikatsiooni ettevõtted, järgides põhimõtet, et ühiselt saab mõistlikuma hinnaga. Kust saab aga kambakesi parima paketi?

Pidevalt tõusvate hindade ajal otsivad tarbijad aina enam kohti, kus mõistlikke valikuid teha. Heaks lahenduseks on võrrelda erinevate ettevõtete sarnaseid teenuseid ja vaadata, kas kuskilt saaks mõistlikuma hinnaga lahenduse. Näiteks telekomiettevõtete puhul on heaks abiliseks sarnaste pakettide võrdlus. Kuna enamik kliente soovib tänapäeval piiramatuid lahendusi, siis vaatame, milliseid kombolahendusi turul pakutakse ehk kuidas saaks koos parima hinna.

“Sarnaselt teistele kulutustele on ka interneti- ja kõnepaketi puhul kõige olulisem oma praegune pakett üle vaadata ning hinnata, kas see on sinu tarbimisharjumuste ja -vajaduste juures kõige mõistlikum valik. Peredel ja sõpruskondadel soovitame vaadata, kas praegused paketid tasuks liita üheks lahenduseks,” selgitas Tele2 erakliendi kõneteenuste valdkonnajuht Henry Murumaa.

Parima pakkumise leidmiseks võrdlesime Eesti telekomide lahendusi, mis võimaldavad teenuseid sõprade, tuttavate või perega jagada. Sarnaseid lahendusi pakuvad täna Tele2 ja Telia:

Tele2 Telia (piiramatu)
Maht Eestis Piiramatu Piiramatu (Baltimaades ja Skandinaavias)
Maht Euroopa Liidus 25 GB ühe kasutaja kohta 46,3 GB jagatud kuni viie kasutaja peale
Kõned & SMSid & MMSid Piiramatu Piiramatu
Kõned Eestist ELi 200 minutit 300 minutit
5G Jah Jah
Hind neljale (koos kõnede ja sõnumitega) 30 eurot (Piiramatu Ekstra) +10+10+10 (Piiramatut paketti) = 60 eurot kuus 70 eurot kuus
Maksimaalne inimeste arv 9 5

Just piiramatud paketid on saanud viimastel aastatel tarbijate lemmikuks, sest andmeside teenuste kasutamine on aina suurenenud. Sellele aitab kaasa ka 5G ehk ülikiire interneti ajastu. “Tarbijad ootavad kõrgemat töökindlust ja efektiivsust ning kokkuvõttes paremat kogemust koos mõistliku hinnaga. Seetõttu teeme pidevalt investeeringuid ning oleme juba praeguseks enam kui poole Eesti elanikkonnast katnud 5G leviga. Teise poole katmise osas käib hoogne töö. Ka kõik piiramatud paketid sisaldavad 5G võimekust,” kommenteeris Murumaa.

Näiteks Tele2 lahendusega saavad kliendid, kellel on mõni Piiramatu Ekstra mobiilipakett või Piiramatu Nett, Juhtmevaba Kodunett või 5G internetipakett, kutsuda oma sõpru edaspidi liituma Piiramatu Klubiga vaid 10 euro eest kuus. Piiramatu tähendab lõpmatut andmesidemahtu, mille täitumise pärast ei pea kasutaja muretsema.

“Lihtsamalt öeldes tähendab see, et kui sul on kodus piiramatu interneti pakett, siis saavad kõik su sõbrad muidu 20-eurose mobiilipaketi, mis sisaldab piiramatut netti, 5G võimekust, Mobiil-ID kasutamist, vaid 10 euroga,” ütles Murumaa. Neljakesi saab nii säästa aastas kokku 432 eurot ning kümnekesi lausa 1296 eurot. Kusjuures kõik Tele2 paketid sisaldavad veebilehti ja -linke kontrollivat digikaitset ja Ekstra paketid ka Bitdefenderit, mis turvab kõiki seadmeid pahavara ja viiruste eest. Lisaks kehtib kõigile Piiramatu Klubi pakettidele kaheaastane hinnagarantii.

Kokkuvõttes on kasulik eelarvet planeerides mõelda, kas sõpradega koos saaks igakuiselt raha kokku hoida ning visata pilk erinevatele pakkumistele. Kuigi esialgu võib kokkuhoid tunduda väike, siis aastase säästu eest saab juba ühiselt korraldada mõnusa peo või alustada kogumist reisiks välismaale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.