Tuleviku linn

Baltikumi innovaatilisim tervisemaja: mida sealt leida võib?

Fotod:Marek Metslaid.

Ülemiste Citys töötab, õpib ja elab ligi kui 12 000 inimest ning see on koduks pea 500 ettevõttele. Ühtlasi leiab piirkonna tänavatelt haridusklastri lasteaiast kõrghariduseni, restoranid, ühe Eesti külastatuima spordiklubi, unikaalse Rahvusvahelise Maja ning juunis värskelt avatud esimesed kodud.

Küll oli aga linnakust seni puudu tervishoiu- ja ennetusteenus, mis asuks kõigile mugavalt jalutuskäigu kaugusel ning säästaks väärtuslikku aega, mis liikluses või koguni ummikutes kuluda võiks.

Just seetõttu loodigi AS Mainori algatusel uudne Ülemiste Tervisemaja, mille neljal korrusel pakuvad ligi 250 spetsialisti interdistsiplinaarset terviseteenust. Linnaku südames asuvasse majja on koondunud nii era- kui ka riiklik meditsiin ning pikaaegsete kogemustega spetsialistid ja teenusepakkujad. Kättesaadav on isegi erakorraline ja eriarstiabi. 

“Teenuste kvaliteedi tagab kliendilähedus ja tarkade lahenduste kasutamine nii haiguste ennetusele kui ka elukvaliteedi tõstmisele suunatud teenustes,” räägib Ülemiste Tervisemaja juhataja Kristel Amjärv.

Ta jätkab, et kuna tänapäeval peetakse väga oluliseks liikumist, füsioteraapiat ning taastusravi, siis on need tervisemajas ühed nõutavamad teenused. 

Põhirõhk on tervise edendamisel ja haiguste ennetamisel

Hoone unikaalsus on seotud linnaku arendaja poolt hoolikalt valitud teenuse osutajate kombinatsioonis. 

Töötervishoiu eest hoolitseb näiteks Qvalitas, tervise edendamisele keskendub Synlab ning vaimse tervisega tegelevad Psühhiaatria Kesklinna kliiniku värsked tegijad.

Ülemiste teraapiakliinik toob kohale füsio- ja lümfiterapeudid ning Babysport laste logopeedid, eripedagoogid ning liikumisspetsialistid. Abivajajate jaoks on valmis ka günekoloogid, hamba-, silma- ja nahaarstid.

Kuut eri keelt kõnelevaid perearste on majas kokku 17. Nende argitööks on inimese tervise jälgimine vastsündinu east vanaduseni, vaktsineerimine, krooniliste haiguste jälgimine ning sõeluuringute tegemine. 

Uudse lahendusena on tänapäeval levima hakanud meeskonnatööl põhinevad perearstikeskused, kus näiteks ka toitumisspetsialistid, füsioterapeudid ning psühholoogid aitavad üheskoos inimestel enda tervise eest hoolitseda.

Toitlustusega tegelevad liikumist edendavat ning tervislikku toidulauda propageerivad ettevõtted.

Idufirmad loovad meie kõigi tervise tulevikku

Ülemiste Tervisemajal on varrukas üks maailmas ainulaadne koostööprojekt — koos Tartu Ülikooli teadlastega luuakse linnaku töötajatele tervisekäitumise mudelit, mis aitaks sealsetel talentidel välja tuua kõige parema versiooni oma vaimsest, füüsilisest ja sotsiaalsest võimekusest.

Tehnoloogilisi lahendusi oma tervise juhtimiseks aitab välja töötada tervisemajas asuv Health Founders — Baltimaade esimene tervisetehnoloogia ärikiirendi, mis pakub kasvuprogrammi kogenud mentoritega, eluslabori võimalusi ning vabakontorit. Ärikiirendi teeb tihedat koostööd TalTechi IT-teaduskonnaga. 

Ülemiste Tervisemaja on Tartu Ülikooli arstide residentuuri baas, samuti on seal praktikal õed Tartu ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolidest. Riikliku poole pealt on esindatud PERHi vere- ja doonorikeskus, KRA meditsiiniline komisjon ning TÜK spordimeditsiini ja füsioteraapia kliinik.

“Väga loodame, et Health Founders on heaks platvormiks meditsiinitehnoloogia startup’idele ja Ülemiste Tervisemajas töötavad ligi 250 spetsialisti aitavad põnevate meditsiinitehnoloogiate arendamisel. Igal juhul lootused on kõrged ja arstid-õed ning insenerid on juba kohtunud ning ideed on küpsemas,” räägib Amjärv.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.