Tuleviku linn

California investeerib 95 miljonit dollarit keskkonnasõbralikku transporti

California osariik teatas hiljuti, et investeerib 95 miljonit dollarit rohelise transpordisüsteemi väljaarendamisesse. Osariigi sõnul tahetakse, et kõik seal elavad kodanikud kasutaksid peatselt vaid heitmevabu sõidukeid, mis lubaksid Californial tagada puhta õhu ja kliimastandardite täitmise.

Programm on põhjalik ja jagatakse neljaks valdkonnaks, mis hõlmavad kogu elanikkonna transpordikorralduse ümbertegemist. Esmalt luuakse pädev laadmis-infrastruktuur tavalistele elektrisõidukitele ning töö-ja raskesõidukitele, seejärel võetakse ette oskustööliste väljakoolitamine ning viimasena antakse võimalus ka vesiniksõidukite tankimisvõrgu ehitamisele.

2016-nissan-leaf-exterior-pearl-white.jpg

California energiakomisjoni esimehe David Hoschildi sõnul peab laadimisvõrk ulatuma ka kaugematesse ja vaesematesse piirkondadesse. Ta lisab ka, et kui infrastruktuur on välja arendatud, muutuvad inimesed elektrisõidukite osas palju enesekindlamaks ja soetavad neid rohkem. Teatud osa rahast investeeritakse ka elektri-ja hübriidautode tootmisesse.

Elektriautod laadimas. Foto: Tanel Meos

Hetkenägemuse järgi saab California 2025. aastaks umbes 168 400 laadimisjaama, ent ideaalis peaks see arv küündima 250 000 laadimispunktini, mis suudaksid toetada osariigis vuravat ligi 1,5 miljonit elektrisõidukit. Lisaks laadimisvõrgule proovib osariik suurendada ka inimeste sõidujagamisvõimalusi ning teadlikust.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.