Tuleviku linn

Esimene linn Suurbritannias saab tõeliselt nutikad parkimiskohad

Harrogate’i linnast saab Suurbritannias esimene reaalse nutika parkimisega linn, vahendab Smartcitiesworld. Firma AppyParking paigaldab Harrogate’i kesklinna üle 2000 Bluetoothi sensori, mis võimaldavad elanikel mugavamalt parkida.

AppyParkingu rakendus integreerib parkimissensorid, numbrimärgil põhineva tõkkesüsteemi (ANPR) ja sensoritega maksed kõik ühte süsteemi. One Click Parking lahendus võimaldab äpi kasutajatel lihtsalt nutikale parkimiskohale sõites parkimist alustada. Parkimiskohalt minema sõitmine lõpetab ka parkimisaja.

Rakendus annab ülevaate ka vabadest parkimiskohtadest, et elanikud ei peaks veetma aega parkimiskoha otsimisele. Teenus kogub andmeid parkimistrendide ja -sageduse kohta, mida on võimalik näiteks linnanõukogul kasutada parkimiskohtade ja linna edasisel planeerimisel.

Harrogate’i linnavolikogu liikme Phil Irelandi sõnul on tegu esimese omalaadse parkimislahendusega kogu Suurbritannias. “Tänapäeval on väga paljud teenused ja maksed juba nutitelefonis, mistõttu on õige, et ka parkimine on osa sellest,” ütles ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.