Tuleviku linn

Juba tulevast aastast hakkavad taevas vuhisema Uberi õhutaksod

Uberi lendava elektritakso prototüüp.Fotod: Uber.

Lähitulevikus saab lisaks isejuhtivale Uberi taksole tellida sõiduks ka lendava takso, Uber Airi, mis alustab teenuse pakkumist juba 2023. aastal. Uber Airi pilootlinnaks valiti Melbourne Austraalias, kus esimeste lendavate elektritaksode katselendudega alustatakse juba järgmisel aastal.

Lendavaid taksosid ei hakka Uber ise tootma. Täpselt nagu Uberi isejuhtivad sõidukid on valminud koostööd Volvoga, toimub ka 100% elektrienergial töötavate (eVTOL) õhusõidukite tootmine koostöös valdkonna tipptegijatega. Hiljutisel tippkohtumisel Washingtonis esitletigi uusi õhusõiduki mudeleid ettevõtetelt Aurora (Boeingi tütarettevõtja), Pipistrel, Karen Aircraft and Bell ja Uberi uuelt partnerilt Jaunt.

Samuti kujutati kohtumisel tulevasi maandumisplatse õhutaksoteenuse pakkumiseks Dallases, Los Aangeles ja Melbourne’is. Samuti esitleti Washingtonis Uberi teisi tulevikku suunatud püüdlusi: uut riistvara, mis on mõeldud e-jalgratastele ja motorolleritele, uuendusi Uber Eats toidukulleri teenuses ja edusamme isesõitvate autode kasutamises.

“Nupule vajutamisega lennu tellimine on palju lähemal kui arvata oskame – saame juba täna kujundada õhutaksode maandumisplatse, lendavate taksode kabiine, õhusõidukite mudeleid ja palju muud,” ütles Uber Elevate juht Eric Allison. “Uber Elevate on Uberi visioon tõsta transport maapinnalt kõrgustesse ja viia sõidujagamine järgmisele tasandile. Sealjuures on kõik lendavad elektritaksod keskkonnasõbralikud, vaiksed ja turvalised.”

Uberi visiooni kohaselt lendavad tulevikus suurlinnade kohal vaiksed elektritaksod, mille maksumus jääb umbes samaväärse distantsiga Uber X sõidu juurde.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.