Tuleviku linn

Londonisse paigaldati juurde poolsada purskkaevu, et inimesed oma veepudeleid täidaks

Pilt on illustratiivne.Foto: Scanpix/AP/Kirsty O Connor.

Selleks, et vältida ühekordset plastiku ja plastpudelite kasutamist, paigaldas linnavalitsus Londonisse 50 uut purskkaevu, millest inimesed oma veepudeleid täita saavad.

Uued joogikraanid, mis lisanduvad juba olemas olevale 28-le, jõuavad linna kõige hõivatumatesse piirkondadesse: parkidesse, kaubanduskeskustesse ja suurte transpordisõlmede lähedusse.

Purskkaevude paigaldamise eesmärgiks on vältida liigset ja ühekordset plastiku kasutamist – keskmine Londoni elanik ostab kolm veepudelit ühe nädala jooksul, 175 pudelit aastas. Selle asemel võiksid elanikud kasutada aga taaskasutatavaid veepudeleid, mida täita purskkaevudest tasuta täita saab.

Lisaks purskkaevudele leidub Londonis üle 2500 kohviku ja baari, mis pakuvad tasuta kraanivett. Seda tehakse läbi “Refill London” kampaania, mille tulemusena on kõigi pudelite tasuta taastäitmist pakkuvate asutuste juures ka vastav silt.

Tegemist on vaid ühe veeettevõtte, Thames Water pakutavate purskkaevudega. Londoni linnapea julgustas ka teisi ettevõtteid, mis Londonis teenust pakuvad, kampaaniaga kaasa tulema ning joogiveega purskkaeve rajama. Londoni linnapea Sadiq Khani sõnul on tegemist väikese sammuga plastikjäätmete vastu võitlemise suunal. Ta loodab, et uued purskkaevud saavad linnaelanike seas populaarseks ja see vähendab tuntavalt inimeste plastpudelite ostmise harjumust.

Juba tänaseks on kampaania raames taastäidetud sadu tuhandeid pudeleid. Paigaldatavad 50 uut purskkaevu on kindlasti abiks selle numbri suurendamisel.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.