Microsoft ja Itron ühendavad jõud, et aidata nutikatel linnadel pilveteenuseid kasutada

Koostöö ühendab Itroni energia halduslahendused ja Microsofti pilvelahendused, et muuta viisi, kuidas lõppkasutajad oma energiatarbimist näevad ja haldavad ning kuidas kommunaalteenused vastavad kiiresti muutuva tööstuse nõudmistele.Shutterstock

Koostöö ühendab Itroni energiahalduslahendused Microsofti pilveandmetöötluse teenustega, et aidata linnadel ja kommunaalettevõtetel saavutada oma eesmärke sellistes valdkondades nagu võrgu vastupidavus ja süsinikdioksiidi vähendamine.

Koostöö eesmärk on aidata linnadel kasutada pilveteenuseid kriitiliste väljakutsete lahendamiseks. Itron laiendab oma koostööd Microsoftiga, et aidata enamatel nutikatel linnadel ja kommunaalettevõtetel pilvandmetöötlust ära kasutada.

Koostöö ühendab Itroni energia halduslahendused ja Microsofti pilvelahendused, et muuta viisi, kuidas lõppkasutajad oma energiatarbimist näevad ja haldavad ning kuidas kommunaalteenused vastavad kiiresti muutuva tööstuse nõudmistele, kirjutab Smart Cities World.

Kriitilised tööstuse väljakutsed

Itron töötab koos Microsoftiga, et arendada platvorme, mis pakuvad kommunaalettevõtetele teavet ja kasu ning aitavad linnadel ja ettevõtetel saavutada oma eesmärke sellistes valdkondades nagu võrgu vastupidavus, tarbijate kaasamine, tegevuse tõhusus ja süsinikdioksiidi vähendamine.

Partnerite eesmärk on tegeleda tööstuse kriitiliste väljakutsetega, nagu kasvuhoonegaaside heitkogused, süsinikdioksiidi jälgimine, süsinikuvabaduse eesmärgid, puhta energia ühildamine, andmete juurdepääsetavus ja tööalased teadmised. See hõlmab võrgu läbipaistvust, varade haldamist, katkestuste haldamist ja teadmisi elektrisõidukite ning hajutatud energiaressursside koormusest, mis on süsinikdioksiidivaba võrgu võimaldamiseks hädavajalikud.

“Meie koostöö pakub kommunaalettevõtetele ja linnadele analüüsi- ja andmejagamisvõimalusi, et nad saaksid optimeerida oma tegevusi ja kiirendada üleminekut vähese CO2-heitega majandusele.”

Integreeritud lahendused võimaldavad kommunaalettevõtetel mõõta, aru anda ja kiirendada kommunaalteenuste ning nende klientide jõudmist nulli. Samuti saavad nad oma nutika võrgu rakendustest avada lisaväärtust ja -andmeid, sealhulgas uusi kasutusvõimalusi, nagu asukohateadlikkus, intelligentne pingeseire, reaalajas trafo koormuse jälgimine, elektri- ja päikesetõhuus, aktiivne ruumide koormuse vähendamine ja palju muud. Samuti võimaldab see andmeid kasutada kommunaalteenuste ja linnade interneti-platvormide äärealadel. 

Näited kasutusvõimalustest, kus nendest andmetest, analüüsist ja integratsioonist kasu saadakse, on järgmised:

  • kommunaalettevõtted, kes järgivad nulleesmärke ja kaasavad oma kliente süsinikdioksiidi haldamise teemal
  • hajutatud energiaressursside pakkujad, kelle kliendid saavad nende toodetest kasu, ja kes soovivad täiustatud energialahendusi
  • kommunaalteenused, mis parandavad nõudluse juhtimist, katkestuste kommunikatsiooni, rikete ennetamist ja juhtimist

Suurendades pilvevalmidusega lahenduste arvu järgmise põlvkonna tehnoloogiate jaoks, loodavad kaks ettevõtet luua võimalused kiiremaks juurutamiseks, suurendada kuluefektiivsust ning turvalisust ja vastupidavust. Koos Microsoftiga kiirendab Itron ka oma täiustatud mõõtmise infrastruktuuri, andmehalduse ja analüütikalahenduste laiendamist pilve globaalsetel turgudel.

Laiahaardelisem koostöö annab Itronile võimaluse tuvastada  kommunaalettevõtteid ja linnakliente üle kogu maailma, kes saavad oma olemasolevatest süsteemidest kasu. Ühtlasi soovitakse jõuda globaalsete ettevõteteni, kellel on kriitilised energia- ja süsinikdioksiidiheite nõuded. See aitab suuremal arvul klientidel toiminguid tõhusalt pilve viia ning uuenduslikke lahendusi kasutada selleks, et täita kriitilisi tegevus-, teenindus- ja jätkusuutlikkuse eesmärke.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.