New Yorgis tagatakse puudega inimestele parem ligipääs jagatavale e-sõidukite teenusele

Personaalne ja kergesti ligipääsetav transport peaks olema kättesaadav kõigile, ka puudega inimestele.Foto: Shutterstock

Bird and Scootaroundi äpi abil saavad puuetega inimesed edaspidi väga kerge vaevaga kasutada uut sõiduki jagamisteenust, mis võimaldab otsida, broneerida ja maksta spetsiaalselt kohandatud elektrisõidukite eest. Kasutada tuleb selleks vaid  Birdi rakenduses saadaolevat, selleks kohandatud sõitjaliidest.

Jagatav linnatransport kõigile kättesaadavaks

SmartCitiesWorld avaldab, et elektrisõidukite jagamisteenust pakkuv ettevõte Bird, on teinud koostööd personaalse transpordilahenduste pakkuja Scootaroundiga, et käivitada New Yorgis kõigile juurdepääsetava transpordi programm.

Bird  väidab, et nende rakendust kasutavad sõitjad saavad eksklusiivseid hinnasoodustusi ning neil on ainulaadne juurdepääs Birdi sõidukitele, sealhulgas elektriratastooli mudelile Whill Ci2.

“Scootaround ja Bird jagavad põhimõttelist veendumust, et isiklik ja ligipääsetav transport peaks olema kättesaadav kõigile, kes seda vajavad,” ütles Scootaroundi tegevjuht ja -direktor Kerry Renaud. 

Kasutajasõbralik teenus – vajuta nuppu ja sõida!

Broneeringu alustamiseks peab sõitja puudutama vaid tähistatud nuppu Birdi rakenduse allservas. Broneerimisprotsess võimaldab Birdi kasutajatel valida soovitud sõiduki tüübi, rendiaja (vahemikus üks kuni neliteist päeva) ning mugava peale- ja mahatulemise koha.

“Kuna mikromobiilseid võimalusi, nagu näiteks jagatavaid jalgrattaid ja motorollereid, tuleb tänavatele järjest juurde, peame tagama, et need täiustatud transpordivõrkude eelised oleksid kättesaadavad võimalikult paljudele, sealhulgas ka puuetega inimestele. Sellised innovaatilised partnerlusprogrammid on selle protsessi oluline osa ja me tervitame Birdi algatust nende elluviimisel.” 

Tasuta telefoninumbri kaudu saab kohe vastused rendiprotsessi puudutavatele küsimustele. Kohaletoimetamise päeval tehakse sõitjatele personaalne koolitus, mis aitab neil end uue liikuri kasutamisel, laadimisel ja ladustamisel mugavalt tunda.

Kasutusel on nii kolme- kui neljarattalised tõukerattad koos kaasaskantava korviga, kuhu on mugav sõidukit hoiustada. Valikus on ka Whill Model Ci2 elektriratastool, mis pälvis disaini eest Red Dot auhinna „Parimatest parim” ja mis „annab uue võimaluse enesega toimetulekul neile  inimestele, kelle liikumisvõime on piiratud.” 

Pilootteenus on osa käimasolevast projektist, mille eesmärk on tagada, et mikromobiilsus oleks kogukonnas kõigile kättesaadav.

New Bird and Scootaroundi puuetega inimestele mõeldud transporditeenus käivitub New Yorgis sel suvel selle programmi tulemuste põhjal kavatsevad partnerid teenuse 2021. aasta jooksul käivitada ka teistes linnades.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.