Tuleviku linn

Nokia uus COVID-19 tuvastussüsteem kontrollib inimestel palavikku ja näomaske

Fotod: Nokia.

Soome telekommunikatsiooni- ja infotehnoloogiaettevõte Nokia toob turule automatiseeritud kehatemperatuuri tuvastamise süsteemi, mis suudab ka rahvarohketes kohtades teha kindlaks inimesed, kes võivad olla nakatunud koroonaviirusesse.

Lisaks kehatemperatuuri tuvastamisele oskab uus süsteem ka kindlaks teha, kas inimene kannab rahvamassi sees maski või mitte. 

Kuidas süsteem toimib?

Nokia uus lahendus kasutab videokaadrite salvestamiseks termokaamerat ja võtab iga ekraani  vaatevälja sisenenud inimese kohta individuaalsed temperatuurinäidud +/- 0,3 kraadi täpsusega. 

Süsteem tuvastab, kas inimesel on kõrge temperatuur ja kas ta kannab näomaski või mitte, ning annab sellest kohe teada juhtimiskeskusele. 

Ettevõte on kasutanud lahendust juba mitmes kohas, sealhulgas oma Chennai tehases, et tagada töötajate ohutus.

“Kui tehas taasavati ja üle 1000 töötaja tööle naasis, järgisime temperatuuri jälgimise ja maski kasutamise eeskirju iga siseneva ja sealt lahkuva inimese puhul,” ütles Nokia Chennai tehase juht Sudarshan Pitty. 

“Nokia automatiseeritud analüütika lahendus on võimaldanud meil tagada regulatiivsete nõuete täitmise automatiseeritud viisil, ööpäevaringselt reaalajas ilma ühegi eksimuseta,” lisas Pitty.

Hetkel kasutavad süsteemi Nokia tehased ja teadus- ja arenduskeskused, kuid juba käivad läbirääkimised lahenduse laiendamiseks ka Põhja- ja Ladina-Ameerikasse, Aasiasse ning avaliku sektorisse, mille hulgas on näiteks koolid ja valitsushooned.

Suuremad asutused saavad tulevikus lahendust ka laiendada, kasutades seda varade kaitsmiseks ja töötajate tervise huvides. Näiteks erinevate seadmete ja masinate hoolduseks, et need üle ei kuumeneks. 

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.