Tuleviku linn

Qatar toob jalgpalli MMi ajaks pealinna isejuhtivad elektribussid

2017. aasta Volkswagen ID Buzz ideeautod.Foto: Volkswagen.

Quatari Investeerimisasutus (QIA) plaanib aastaks 2022 tuua koostöös Volkswageniga riigi pealinna Doha tänavatele hulga isejuhtivaid elektrilisi sõidukeid. Eesmärk on järgmisteks jalgpalli maailmameistrivõistlusteks ehitada üles isejuhtiv elektriline ühistransportisüsteem.

Projekti raames plaanitakse luua isejuhtivatele sõidukitele terviklik ökosüsteem, alates seadusandlusest ja nutilinna taristust ning sellega seotud informatsioonist, mida saaks edaspidi kasutada arengukavana nii Qatari pealinna kui ka teiste linnade transpordi arendamisel.

Volkswagen ja QIA teevad koostööd vajaliku füüsilise ja digitaalse taristu arendamiseks, et sedasi isejuhtivate sõidukid Doha olemasolevasse ühistranspordivõrgustikku integreerida. Volkswageni tarbesõidukite osakonda kuuluv Buzz AD elektrisõiduk veab korraga kuni nelja reisijat ning kõrgtehnoloogilised Scania bussid teenindavad juba suuremaid gruppe.

Volkswagen Grupile kuuluvad AID ja MOIA varustavad omalt poolt teenuseks vajalikku rakenduse ja tarkvara. Busside ja süstikute kinnised katsed peaksid algama juba järgmisel aastal ning suuremad katsed on planeeritud 2021. aastasse. Projekt läheb ametlikult käima 2022. aastal, demonstreerides sedasi loodetavasti isejuhtivate sõidukite tulevikku.

Volkswageni esimees Herbert Diess ütles: “Projekt Qatar Mobility mängib meie “Together 25+” strateegias väga olulist rolli. Tegeleme majandusliku kasvu, sotsiaalse arengu ja keskkonna majandamisega seotud väljakutsetega, mille oleme oma visioonis paika panna ja mis annavad selget märku meie pühendumusest järgmise põlvkonna mobiilsusele. Saame kogeda õppetunde päris elust ja kasutame projekti hüppelauana järgmiste põlvkondade jaoks.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.