5 olulist WordPressi lisandit, mis on väga vajalikud iga ettevõtte kodulehele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Maailma populaarseim sisuhalduse platvorm WordPress töötab muidugi kohe n-ö karbist väljas ehk vaikimisi allalaetud ja paigaldatud koodiga, kuid oluliselt kasulikumaks muudavad selle kõikvõimalikud lisandmoodulid ehk plugin´id, millega WordPress iga kasutaja jaoks just selliseks on kohendatav, nagu vaja.

On olemas ka mitmeid väga vajalikke lisandeid, mis on vajalikud kõigile äriveebidele, mis WordPressi kasutavad. Siin on viis kõige olulisemat, mis Veebirebase poolt välja otsitud ja läbi proovitud.

WPForms

Veebivormid on äri jaoks online´is ühed tähtsaimad vahendid kliendiga kontakti saamiseks. Veebivorm peab olema mugav, lihtne ja selge. Kuid lisaks võiks nende tegemine olla ka lihtne.

WPFormsi abiga ongi veebiankeetide koostamine lihtsalt hiirega elementide sobivasse kohta tirimine ja kohendamine. Sisestusvormid võivad olla tellimuste tegemiseks, tagasisideks, e-posti uudiskirjaga liitumiseks või makse tegemiseks.

Tasuta versioon on lihtsamateks, tasuline juba keerulisemateks lahendusteks.

Sucuri

Üks parimatest turvalahendustest WordPressi veebile on Sucuri – see kaitseb nii juba rünnaku ohvriks langenud veebi kui ka võimalike tulevaste rünnete eest.

Kui niisama võib aja jooksul tekkida liigagi muretu tunne oma veebi turvalisuse pärast, siis Sucuri põhjalik statistika ja analüüsid näitavad, kui palju ründeid toimub tegelikult. Selles statistikas on palju õpetlikku materjali nii kasutajate paroolide tugevuse kui ka tarkvara uuendamise vajalikkuse kohta.

BackUpWordPress

Iga veebisaiti võivad ohustada näpuvigadest põhjustatud mahajooksmised, häkkeritest tekitatud andmekaod või valest seadistamisest toimunud andmebaasi hävimine. Selleks, et midagi tõsiselt halba ei juhtuks, peab oma kodulehte regulaarselt varundama.

BackUpWordPress ongi selline universaalne plugin, mis aitab varunduse eest hoolt kanda. Pealegi on see lihtsamate vajaduste jaoks tasuta.

Lisand lubab määrata varundamise graafikut, kohta, kuhu varundatakse ja mida varundatakse. Koopia saab teha kõigist failidest ja andmebaasidest. Samuti võib teatud osasid veebist varunduse kiirendamiseks salvestusplaanist välja jätta.

Tasulise versiooniga varundatakse ka tuntud pilveteenustesse: Dropboxi, Google Drive´i ja muidugi FTP-sse.

Yoast SEO

Selleks, et kodulehe iga postitus Google´i otsingus hästi näha oleks, leidub terve rida reegleid, mismoodi oma sisu paremaks teha. Keeruline on seda kogu aeg meeles pidada, kuid sellega saab väga hästi hakkama moodul nimega Yoast SEO.

See töötab otsekui semaforina: näitab, millistele reeglitele sisu vastab ja millistele mitte. Kui oled kogunud teatava hulga otsimootorisõbralikkuse rohelisi märke, siis on postitus Google´i otsingus hästi leitav. Väga oluline on muidugi kasutaja poolt õige märksõna määramine, mis postitust esindab.

W3 Total Cache

Google hakkas saite reastama otsingutulemustes ka laadimiskiiruse järgi. Selleks, et koduleht kiiremini laeks, kasutatakse erinevaid tehnikaid – sisu pakkimist, koodi optimeerimist, veebilehtede puhverdamist.

Just seda viimast aitab teha W3 Total Cache. Puhverdamine tähendab seda, et iga külastaja pöördumise peale ei koostata veebilehte algusest lõpuni uuesti, vaid laetakse juba varem koostatud sama lehe puhverdatud koopia, mis ei nõua serverilt uuesti mahukat arvutust. Näiteks kui kodulehel kuvatakse iga kord mõne andmebaasipäringu tulemus, siis ei hakata enam iga kord andmebaasi läbi otsima, vaid võetakse juba tehtud päringu HTML kood ja seda jõuab server esitada kümneid kordi kiiremini.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.