Digirahva häkathon: kõik, mis tehti Vormsil, ei jää vaid Vormsile

Sügis on toonud kurjad ilmad ja rahvas koguneb nädalavahetustel taas nelja seina vahele. 13.-15. septembrini olid Vormsi tormisel saarel koos e-residentsuse häkkijad, et luua lahendusi Eestile palju kuulsust toonud programmi uuele põlvkonnale – e-Residency 2.0.

Parvlaevaga sõitsid reedel saarele need, kes tahtsid anda oma panuse e-residentsuse programmi täiendamiseks ja olid valmis 48 tunni jooksul välja pakkuma oma tiimiga täiesti uue lahenduse, mis e-residentide elu paremaks muudab.

Tulemuste suhtes olid korraldajad karmid: ei mingeid Powerpointi slaide ja ilusaid õhulosse, lauale (ja ekraanile) tuli panna valmis, töötav prototüüp.

Praegusel ajal lahendamist vajavad probleemid olid e-residentsuse programmi tegijate poolt osaliselt ette antud:

  • Pangateenuste ja makselahenduste kasutamine on siiamaani e-residentidele keeruline olnud – vaja on lihtsamaid lahendusi.
  • Alustava ettevõtte jaoks on e-residentsus huvitav, aga mis saab edasi? Kas peaks pakkuma e-äri mugavaid teenuseid, kindlustust või koguni tervishoiuteenuseid?
  • Mismoodi saaksid e-residendid oma äri Eestis kasvatada ja kliente leida?
  • Oluline on ka teiste e-residentidega suhelda, kuidas luua nende jaoks suhtlus- ja kohtumiskeskkondi?
  • Kuidas panna e-residendid teiste Eesti ettevõtete ja inimestega rohkem läbi käima?

Oodati “kastist välja” mõtlemist ning loomulikult tähendas see, et ettenähtud punktidele vastamine pole kohustuslik.

48 tundi veedeti Vormsi saarel, mis tähendas, et välist abi peale kohapealsete tsivilisatsioonihüvede palju polnud, kohale kutsuti ka praegused ja tulevased võimalikud e-residendid, et nad näeksid, mida nende jaoks arendatakse ning muidugi ka selleks, et nad tegevuse käigus nõu saaks anda oma vajadustest lähtuvalt.

Lisaks oodati tiimidesse tehniliste oskustega inimesi kasutajaliideste valdkonnast back-end lahenduste tundjateni.

Peaauhinnaks oli 3000 eurot, esimese ja teise koha saanutele oli kummalegi välja pandud 1000 eurot. e-residentsuse programm tagab võitjatele igakülgse toe oma teenuste liitmiseks süsteemi. Ja kui ei võida (pea)auhinda, siis suurim võit on see, kui järgmisest esmaspäevast minnakse arendusega edasi, rõhutasid ürituse läbiviijad.

2. koha sai Getpaid. Eesmärgiks on neil aidata koguda online makseid ilma probleemideta ja raha kohe kätte saada. Teatavasti on e-residentidel äri ajades siiamaani suuri raskusi pangakontode avamisega ja makselahenduste rakendamisega oma e-ärides. Getpaid üritab selle mure likvideerida.

1. koha sai Ask Kratt. See portaal annab nõu, millist pangateenust kasutada vastavalt äri vajadustele. Et suhtlus mööduks loomulikult ja takistusteta, vestleb e-residendiga Chatbot ehk vestlusrobot.

Peaauhind läks tiimile nimega 10 x Tangufy eest. Kuna nende töö nimi muutus 48 tunni jooksul oluliselt, siis otsingust selle märksõnaga midagi eriti ei leia. Mõte on aga lihtne – ühendada e-residendid päris äridega. Kui digitaalne e-residendist nomaad otsib Pärnus elukohta, jagatud töökohta või rendikontorit, transporti, söögikohta või mida iganes, siis need on kõik e-residendile pakutavate soodustustega üles loetletud.

Siin on veel mõnesid huvitavaid ideid Vormsi ürituselt, mis loodetavasti jõuavad väikeselt saarelt juba õige pea laia maailma.

E-Corp pakub võimalist kuutasu eest üle minna digitaalselt allkirjastatud turvalisele asjaajamisele, et ei juhtuks pettusi, milleks viimasel ajal on ka tehisintellektiga telefonikõned raha välja petmiseks kellegi firma tippjuhi hääle imiteerimisega.

Successothon teeb ettevõtte 30 protsenti edukamaks 90 päeva jooksul. Selleks kaasatakse oma ala profid, kohendatakse turundust ja müüki, aidatakse personali suurendada jne. Muuhulgas tuleb juhil püstitada ka üks isiklik eesmärk, sest terves kehas on ju terve vaim ja töö-puhkuse tasakaal peab ka säilima.

Runo on rakendus, mille abil e-residendid saavad ühendust võtta “päris” eestlastega, et luua nendega mõtestatud suhteid, sest eestis äri ajades võiks ju kohalikke tunda. ID-kaardiga sisse logides saab leida endale kõigepealt chat´i vestluspartneri, hiljem rääkida juba põhjalikumalt muid kanaleid pidi kuini kohtumiseni välja.

Vaata kõiki osalejate esinemisi siit.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.