Veebisisu loomisel pole tähtsad ainult tekst ja sõnad – illustratsioonid ja muu pildimaterjal on neile heaks täienduseks ja mõnes situatsioonis annavad sisu veelgi paremini edasi.
Viimastel aastatel on aina enam päevakorda tõusnud sisu loomine tehisintellekti abil ning sellest pole puutumata jäänud ka visuaalne pool. AI generaatorid muutuvad aina targemaks ning suudavad järjest kvaliteetsemat pildimaterjali toota. Selleks, et saaksid tulemuse, mis vastab täpselt sinu maitsele, anname mõned soovitused.
Vali välja AI pildigeneraator
Nii nagu tekstide loomisel on populaarne ChatGPT, on piltide genereerimisel üks enim kasutatavaid abimehi Dall-E. Need mõlemad on tehtud samade tegijate poolt – see teeb kasutamise mugavaks, sest mõlemat saab kasutada samas keskkonnas.
Dall-E on nüüdseks jõudnud 3. põlvkonnani ning pakub tõenäoliselt kõige lihtsamat ja mugavamat kasutuskogemust. ChatGPT kasutajad saavad teatud arvu pilte genereerida tasuta, kui see piir ületada, tuleb igakuiselt Plus paketi eest umbes 19 eurot välja käia.
Teine variant proovimiseks on Leonardo AI, mis genereerib samuti väga kõrge kvaliteediga ning elutruid pilte. Keskkond annab võimaluse kasutada lisavalikuid, mille abil pilti kohendada, ning loob samast teemast mitu varianti, mille vahel valida. Boonusena on see tööriist tasuta kättesaadav.
Kolmanda variandina tasub proovida Canva Magic Media generaatorit. Kuna Canva keskkonda kasutavad paljud ka muudeks loovlahendusteks, annab see mugava võimaluse kõike ühes keskkonnas teha. Kasutamine on lihtne ja loogiline ning piltide genereerimiseks antakse kasutajale kindel hulk virtuaalkrediiti. Kui see ühel hetkel otsa saab, tuleb üle minna tasulisele versioonile.
Anna koostamiseks piisav sisend
Parima tulemuse saamiseks tuleb tehisarule ette anda võimalikult täpne ülesande kirjeldus. Lisaks stseenile (näiteks päikesetõus mere kohal) võiks täpsustada, millises stiilis pilti soovitakse (abstraktne, futuristlik) või millistest mõõtmetes peaks pilt olema. Visuaal tasub võimalikult täpselt oma peas läbi mõelda ja see sama detailselt ka AI-le edastada. Näiteks võib päikesetõusu ajal meri olla rahulik või hoopis tormine, taevas lennata linnud ja taustal paista mäed.
Tee vajadusel muudatusi
Suure tõenäosusega ei pruugi esimene katse tehisarul välja tulla selline, nagu seda oma vaimusilmas ette kujutasid. Sellest pole midagi, sest kõik generaatorid lasevad pilte uuesti luua või neid käskluste abil kohendada ja täiendada. Samuti pakuvad mitmed neist pildi järeltöötlemise võimalusi.
Kas loodud piltidele on vaja ka viidata?
Tehisaruga loodud pildi puhul pole otseselt tarvis sellele viidata – see on igaühe enda otsustada. Korrektne oleks siiski panna viide konkreetsele pildigeneraatorile. Mõned neist pakuvad ka ise võimalust lisada pildile näiteks vastav vesimärk.