Veebileht võib ettevõtte või äri tegevuses omada suurt rolli, kui seda õigesti teha. Portaali WebFX andmetel hindab ligi kolmveerand külastajatest selle kvaliteeti ja usaldusväärsust just kujunduse järgi. Seega tasub enne lehe loomist need kasulikud nipid üle vaadata.
Pööra rõhku selgusele ja loetavusele
Paljudel veebilehtedel kasutatakse ettevõtte logo värvitoone, et seda äratuntavaks muuta. Sellisel juhul varitseb aga oht, et elementide ja leheosade vahel ei teki piisavalt kontraste, mis navigeerimisel ja külastajate suunamisel aitaksid. Tasub julgelt katsetada erinevate värvikombinatsioonide ja kontrastidega, et jõuda parima tulemuseni.
Rõhku tasub pöörata ka nägemisvaegustega külastajate eripäradele. Abiks on siin alternatiivtekstid piltide ja aadresside kirjeldamisel. Samuti võiks lehel saada Tab-klahviga ühelt elemendilt teisele liikuda, ilma et midagi vahele jääks.
Kasulik sisu on tähtsam kui silmailu
Veeb on täis erinevaid lehekülgi ja külastajate enda juurde meelitamiseks kasutatakse igasuguseid võtteid. Näiteks efektseid kujundusstiile, mis pilku püüavad. Liigne keskendumine graafikale võib aga viia ülekujundamise ja selleni, et kasutusmugavus kukub kolinal ja külastajatel polegi soovi veebilehele tulla.
Efektsete elementide lisamine ei ole halb mõte, aga seda tuleb teha läbimõeldult ja tasakaalukalt. Lõppude lõpuks on kliendi jaoks kõige olulisem ju veebilehe kasutusmugavus.
Kehv struktuur ja juhtnupud külvavad segadust
Eelmise teemaga haakub lehe ülesehitus. Ka siin tasuks pigem jääda harjumuspäraste lahenduste juurde, mida inimesed intuitiivselt juba kasutada oskavad. Uudsete lahendustega võib katsetada, kuid oluline on, et ekraanilt vastu vaatav veebikujundus oleks loogilise ülesehitusega ja vajalik sisu kergesti leitav.
Reageeriv veebidisain loob mugava kasutuskogemuse
Ammu on möödas need ajad, kui veebilehti ainult suure kuvari pealt kodulaua tagant uudistati. Lisandunud on väga erinevas mõõdus nutiseadmeid ja kõigil neil veebilehe ühtemoodi hästi kuvamisel tulebki appi reageeriv veebidisain.
Lihtsalt öeldes on selle abil võimalik lehe sisu automaatselt skaleerida ning muuta see igas suuruses ekraani jaoks sobilikuks. Ilma selleta tekivad anomaaliad, näiteks võivad pildid olla liiga suured ja kogu ekraani ära katta, aga menüünuppe ei kuvatagi.