Milliste parameetrite järgi endale sobiv Zone’i Virtuaalserver valida?

Zone on üks kauem tegutsenud veebimajutuse teenuse pakkujaid Eesti turul. Aastatega on juurde tulnud mitmeid lisavõimalusi ja mugavusteenuseid, mis põhiprotsessi lihtsustavad ning kliendi vajadustele vastavalt ka paindlikke lahendusi pakuvad.

Veebimajutusteenuse puhul saavad kasutajad valida kolme Virtuaalserveri paketi vahel, mis pakuvad erinevas mahus teenuseid. Mis on nende suurimad erinevused?

Tõenäoliselt on üheks olulisemaks parameetriks valikul kettamahu suurus. Kõige soodsamas ehk “Starter” paketis on seda 256 GB jagu, keskmine “Business” pakett pakub 512 GB kettaruumi ning “Pro” pakett 1 TB.

Zone’i puhul koosneb see maht mitmest komponendist:

  • veebiserveris paiknevatest failidest,
  • andmebaasidest,
  • e-posti kontost koos manustega,
  • varukoopiatest.

Võimalusi faile hoiustada on erinevaid. Näiteks saab need kõik paigutada korraga samasse veebiserverisse, kuid see võib endaga kaasa tuua turvariski: kui olulised uuendused jäetakse tegemata või tekib mõni turvaauk, pääseb ligi kõigile kasutaja andmetele korraga.

Seepärast ongi Zone läinud hajutamise teed ning paigutab kõik kasutaja andmed eraldi: failid veebiserverisse, andmebaasid eraldiseisvasse andmebaasi serverisse, e-posti sisu spetsiaalsesse e-posti klastrisse ning varukoopiad samuti eraldi serveritesse. Lisaks sellele on varukoopiad laiali jaotatud erinevate andmekeskuste vahel, et õnnetuse või muu ohu korral oleks võimalik neid ikkagi taastada.

Teiseks oluliseks parameetriks serveritöö juures on paralleeltöö ühikud, mille maht vastavalt pakettidele on 150, 250 või 450. Selle järgi hinnatakse veebilehe päringute arvu, kuid üks päring ei tähenda ühte külastajat.

Veebilehe laadimisel tehakse veebiserverisse iga lehe elemendi kohta üks päring, mis tähendab, et ühe külastaja kohta võib neid korraga olla mitukümmend. Õnneks käib see protsess hästi optimeeritud veebilehe puhul väga kiirelt ning võtab aega alla poole sekundi.  

Lisaks neile tasub silmas pidada e-posti mahte, sest nende hulka arvestatakse ka kirjade manused. Samuti tasub pilk peale visata tehnilistele näitajatele ja parameetritele, mis võivad mõjutada veebilehe sujuvat jooksutamist. Kui aga oluline on hoopis külastajate arv, kes korraga võivad lehel olla, siis ka selle järgi saab kenasti endale sobiva paketi välja valida.

Kõigest sellest parema ülevaate saamiseks on mõistlik külastada Zone’i Virtuaalserverite võrdluslehte, kust pakettide kohta leiab täpsed andmed ja lisainfot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.