Milliste kuludega tuleb veebilehe loomisel arvestada?

Kui plaan paigas ja soov oma veebileht teha, siis enne asja kallale asumist on hea teada, millised kulutused ees ootavad. Lehe üles seadmisel on mitu etappi, kus tarvis kukrut kergendada.

Domeeni registreerimine

Kõigepealt on tarvis kodulehe jaoks välja mõelda domeeninimi ning see ametlikult registreerida. Olenevalt domeeni laiendist või riigitunnusest võivad registreerimise hinnad erineda. Kõige enam kasutatakse riigitunnusega domeeninimesid (Eesti puhul .ee) ning üldlevinud tunnuseid nagu .eu, .com, .net või .org.

Nende hinnad varieeruvad 3 eurost kuni 150 euroni. Zone’i vahendusel on võimalik see protsess mugavalt läbi viia ning näiteks .ee domeeni registreerimisel tuleb arvestada veidi enam kui 8-eurose kuluga. Kõige soodsam on aga kasutada .eu domeeninime — selle registreerimine esimeseks aastaks maksab kõigest kolm eurot.

Lisaks tuleb meeles pidada, et kõik domeenid registreeritakse tähtajaliselt ning seepärast tuleb perioodiliselt ka nende kasutusõigust pikendada. Enamasti on pikendamise hind sama mis registreerimisel.

Veebimajutuse teenus

Selleks, et veebileht oleks ligipääsetav ning kättesaadav, peab seda kuskil majutama. Vastava teenuse pakkujad hoiavad kõiki vajalikke andmeid ja infot oma serverites, mille üleval pidamise eest on tarvis renti maksta.

Üheks selliseks teenusepakkujaks on Zone, kelle veebimajutusteenusega saab majutada nii veebilehte kui kasutada ka e-posti teenust. Sõltuvalt vajaminevast kettamahust ja lähtuvalt muudest parameetritest on võimalik valida erinevate pakettide vahel.

Zone’i puhul algavad veebimajutusteenuse hinnad vähem kui neljast eurost (tegu on soodushinnaga, mida rakendatakse esimesel aastal), kui valid Starter paketi, ning ulatuvad umbes 11 euroni Pro paketi puhul. Nende vahele jääb Business pakett kuue ja poole eurose hinnaga, mis pakub kõige optimaalsemat lahendust ning on kujunenud ka klientide lemmikuks.

Sisuhaldus ja veebilehe kujunduse loomine

Kui registreeringud tehtud ning majutus veebilehe jaoks organiseeritud, tuleb veebilehele nägu anda. Kujunduste loomiseks saab kasutada erinevaid sisuhaldusteenuse platvorme, nagu näiteks WordPress. Mõlemal juhul on saadaval nii tasuta kui ka tasulisi variante.

Keerukamate ja mugavamate lahenduste eest tuleb aga jällegi rahakotiraudu avada. Siin sõltub väga palju veebilehe spetsiifikast ning vajadustest, samuti võivad mitmed lisateenused ja pistikprogrammid kulutusi nõuda. Näiteks WordPressi puhul võib igakuine teenustasu ulatuda kuni 45 euroni, kuid valikus on ka oluliselt soodsamaid pakette.

Kui vaimusilmas terendab väga konkreetne nägemus veebilehest, aga endal selle loomiseks oskused puuduvad, saab alati erilahendusi tellida. Selleks on Zone’il terve rida koostööpartnereid, kelle pakutavate teenustega saab huviline tutvuda Zone Partnerite lehel. Erilahenduste hinnad varieeruvad väga laial skaalal – sadadest eurodest mitme või mitmekümne tuhande euroni.

Veebilehe haldus ja muud teenused

Nagu varem mainitud, on veebilehe registreerimistasu küll ühekordne, kuid edaspidi tuleb arvestada selle regulaarse kasutusõiguse kuluga. Samamoodi on majutusteenuse ning muude lisateenustega, mis nõuavad perioodilisi kulutusi.

Lisakuludena võib vajadus olla näiteks SEO ehk otsingumootori jaoks veebilehe optimeerimiseks, mis aitab suurendada veebilehe nähtuvust otsingutulemustes. Kui tegu on suuremahulise veebilehega, võib osutuda mõistlikuks palgata eraldi spetsialist, kes hoolitseb kogu süsteemi turvalisuse ning sujuva toimimise eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.