Kuidas valida oma veebilehele parim domeeninimi?

Enne kui saad hakata veebilehte kujundama või seda sisuga täitma, tuleb kodulehele nimi valida. Kuidas seda kõige lihtsam teha on ning millega selle juures veel arvestada tuleks?

Nimi olgu lihtne ja meeldejääv

Selleks, et veebileht Interneti avarustesse jõuaks, on tarvis kõigepealt nime. Mõnel juhul võib see olla lihtne, näiteks kui veebileht tehakse olemasolevale ettevõttele ning kasutatakse selle nime. Siis ei pea ülemäära pead murdma.

Keerulisemaks läheb asi siis, kui alustatakse nullist. Sellisel juhul tuleks kinni pidada põhitõdedest. Nimi peaks olema lihtne ning võiks haakuda ettevõttega või sisuga, mida lehel pakkuma hakatakse. Mida lühem ja selgem on nimi, seda kergemini jääb see külastajatele meelde ning on ka lihtsamini otsingu abil leitav.

Millist tippdomeeni valida?

Kui õige nimi leitud, tuleb välja mõelda, millist tippdomeeni tunnust kasutada. Enamasti eelistatakse koduturul kasutatavat tunnust, mis Eesti puhul on .ee. Palju kasutatakse ka .eu lõpuga domeeninimesid, mis aitavad lisada rahvusvahelisust. Populaarsed on ka domeenid .com, .net ja .org, mis sobivad samuti rahvusvahelise tegevuse jaoks.

Kui aga teistest enam eristuda soovid, siis saab kasutusele võtta uuema generatsiooni tippdomeene, mis aitavad tegevusvaldkonda või kuuluvust rõhutada ning paistavad ka unikaalsusega silma. Sellisteks on näiteks .beer, .design ja .agency, kuid valik on veelgi suurem. Zone’i domeenide otsingulehelt saad erinevaid tippdomeene lähemalt uurida.

Võib aga juhtuda, et kaua valitud nimi on juba kellegi poolt võetud. Sellisel juhul tasuks kindlasti üle vaadata .ee domeenidele mõeldud oksjonikeskkond. Uusi domeeninimesid lisatakse sinna regulaarselt juurde ning hea õnne korral võid just enda jaoks sobiva sealt leida.

Alternatiivina tasub kaaluda ka muude tippdomeenide laiendite kasutamist, kui .ee pole saadaval, aga välja mõeldud nimi on nii vinge, et sellest loobuda mitte mingil juhul ei soovi.

Millised on lisavõimalused, mida kaaluda?

Kui on soov veebilehe sisu eristada, saab kasutusele võtta alamdomeeni. Heaks näiteks sellise kasutuse puhul on abiteemade lehed, kus veebilehe ees kasutatakse help. laiendit (help.zone.eu).

Samuti on võimalik kasutusele võtta aliasdomeenid, mis aitavad külastajad edasi suunata põhilehele. Siin võid samuti kasutada just selliseid tippdomeeni laiendeid, nagu ise soovid, tingimusel, et need juba kellegi poole kasutusele pole võetud.

Lõpetuseks tasub domeeni registreerimiseks kasutada usaldusväärseid registripidajaid. Üheks selliseks on ka Zone ise, mis pakub mugavat võimalust domeenide registreerimiseks ja nende kasutuselevõtmiseks.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.