Mis on tagasilinkimine ning kuidas see sinu kodulehte aitab?

Kindlasti on kõik kodulehe omanikud kokku puutunud SEO-ga ehk optimeerimisega otsingumootorite jaoks. Mida paremini seda tehakse, seda parem on lehe nähtavus ning selle kaudu ka külastatavus. SEO efektiivsuse tõstmiseks on aga teisigi abivahendeid, millest ühest räägime veidi lähemalt.

Mis on tagasilinkimine?

Backlink ehk tagasilink on lihtsalt öeldes veebilink, mis ühelt veebilehelt suunab liiklust teisele. Mida rohkem tagasilinke, seda suurem on ka võimalus omasuguste veebilehtede seas otsingumootorite järjestuses kõrgemale tõusta.

Tähele tasub aga panna, et oluline roll tagasilinkimisel on veebilehe enda kvaliteedil – piltlikult öeldes on 20 kvaliteetse veebilehe tagasilinki suurema väärtusega kui 200 tagasilinki rämpslehtedelt. Veebilehe headust aitab Google’i jaoks määrata Domain Authority indeks – mida kõrgem on selle väärtus, seda usaldusväärsemaks seda peetakse.

Veebist leiab ka mitmeid kalkulaatoreid, mis aitavad soovi korral kindlate veebilehtede domeeni reitingut määrata. Ühe sellise leiad näiteks siit.

Nagu juba mainitud, aitavad tagasilingid tõsta lehte Google’i otsingute paremusjärjestuses, kuid sellest tõuseb ka muud kasu. Nende abil on võimalik suurendada liiklust oma kodulehel ning tõsta ka selle usaldusväärsust.

Kuidas tagasilinke tekitada?

Kuigi teoorias kõlab tagasilinkimine kerge ülesandena, võib tegelikkuses efektiivse süsteemi loomine olla ajamahukas ja vaevanõudev. Seepärast tasub alustuseks paika panna strateegia, mille alusel süsteemi üles ehitada.

Viise selle saavutamiseks on mitu. Näiteks saad kasutada koostööpartnereid, kelle kaudu linke suunata oma toodetele või teenustele. Samuti on variant teha külalispostitusi teistel veebilehtedel, mille kaudu liiklust suunata enda lehele.

Toodete ja teenuste puhul on üheks võimaluseks teha koostööd sisuloojatega, kes seda promoda aitavad ning seeläbi ka tagasilinke loovad. Suuremat mõju omavate teadannete või huvitava sisu puhul aitab tagasilinkimisele kaasa ka avalikus meedias avaldatud uudised.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.