ZoneOS platvorm pakub serverihalduse lahendusi igale maitsele

ZoneOS on unikaalne operatsioonisüsteem, mis käitab suurt osa Zone’i poolt pakutavatest veebimajutusteenustest. Siia kuuluvad virtuaalserver, Nutikas Pilveserver ja Nutikas Privaatserver, mis tänu nutikatele omadustele muudavad kasutusprotsessi lihtsaks.

Milline valida?

Siin on oluline selgeks teha, kas soovitakse haldusega või ilma halduseta lahendust. Kui esimese puhul pakub Zone lisaks riistvarale ja võrguühendusele ka tarkvara ja hooldusi ning hoolitseb turvalisuse eest, siis ilma halduseta lahenduse puhul on viimaste ülesannete täitmine kliendi enda õlul.

Ilma halduseta Privaatserveri lahenduse puhul paigaldatakse kliendipoolne operatsioonisüsteem, kuid edasised tegevused jäävad kliendi kanda. Sinna hulka kuulub ka tarkvara seadistamine, regulaarne varundamine ning uuendamine. Sobilik on see eelkõige neile IT-spetsialistidele ja ettevõtetele, kel olemas vastav pädevus ning soov omada kontrolli oma serveri üle ja kasutada root-kasutaja õigusi.

Nutikas Pilveserver on sobiv lahendus neile, kes eelistavad, et haldamisega tegeleks Zone ise. Ka see teenus kasutab ZoneOS platvormi, mis teeb kasutuselevõtu kiireks ja lihtsaks.

Sobib see lahendus hästi näiteks veebilehtedele ja e-poodidele, kus on vajalik võimsam ressurss. Võrreldes traditsioonilise veebimajutusega pakub Nutikas Pilveserver lisaks suuremale jõudlusele ka täiustatud laiendatavust, robustsemat turvalisust ja enam kohandamisvõimalusi.

Lisaks Nutika Pilveserveri teenusele on toodete valikus ka Pilveserver VPS. See on halduseta teenus, mis võimaldab suuremat kontrolli operatsioonisüsteemi üle ning tagab ligipääsu Linuxi distributsioonil põhinevatele virtuaalsetele masinatele, millel on root-kasutaja õigused. Kasulik on see neile klientidele, kes soovivad jooksutada spetsiaalseid rakendusi, mida tavapärane veebimajutus ei toeta.

Mis on nutikate pilveserverite teenuste eelised?

Zone’i poolt hallatavate teenuste juures saavad kliendid nautida mitmeid mugavusi ja hüvesid:

  • Teenust jälgitakse 24/7, mis võimaldab potentsiaalseid probleeme kiiresti avastada ja parandada. Siia alla käib kogu süsteemi monitoorimine alustades veebi- ja meiliserveritest kuni varundamise ja MySQL andmebaasideni.
  • Zone viib läbi regulaarseid turvauuendusi ning hoolitseb selle eest, et teenused oleksid kaitstud kõigi ohtude eest.
  • Andmetest tehakse varukoopiaid igapäevaselt ning säilitatakse neid 14 päeva. Varukoopiate jaoks kasutatakse RAID kettalahendusi, mis tagab veelgi suurema andmete ohutuse.
  • MinuZone halduspaneel võimaldab mugavat juurdepääsu kogu vajalikule sisule, näiteks serveri seadistustele, domeenidele ja e-postile.
  • Tagatud on mitmekülgne veebiserveri funktsionaalsus, kus saab teha vajalikke seadistusi ning hallata ligipääse. Soovi korral lisaks eesti keelele ka inglise, soome ja vene keeles.
  • Alati abivalmis klienditugi, kus oma murele rohtu leiab.

Huvi korral tasub aga ise teenustele pilk peale visata ning külastada Zone’i veebilehte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.