Oksjonile tuleb mitmeid pikalt reserveerituna hoitud kodumaiseid domeeninimesid

Eesti Interneti Sihtasutus on teada andnud, et mitmed seni reserveeritud või blokeeritud domeeninimed jõuavad turule ning neid on võimalik oksjonikorras endale hankida.

Uusi omanikke ootavad mitmed kodumaised .ee lõpuga domeeninimed, mis sisaldavad Eesti kohanimesid, riiginimesid, ühemärgilisi nimesid ning tähtede ja numbrite kombinatsioone. Nimelt reserveeris Eesti Interneti Sihtasutus 2011. aastal mitmed taolised domeenid eesmärgiga võimaldada neid kasutusele võtta õigustatud huviga asutustel.

Näiteks on saadaval selliste kohanimedega domeenid nagu sillamäe.ee, tõrva.ee, rõuge.ee. Suurel hulgal leiab ka erinevaid riiginimesid ning ka ühe tähe või numbriga variante – 1.ee, õ.ee, a.ee.

Osaliselt on taolised domeeninimed juba kasutusele võetud, kuid mitmed neist on tänaseni omanikuta ning nüüdsest kõigile huvilistele kättesaadavad.

Domeenide omandamiseks on Eesti Interneti Sihtasutus käima lükanud oksjonite seeriad, kus iganädalaselt tuuakse huviliste ette piiratud hulk nimesid. Oksjonid algavad 12. septembrist ning domeeninimedele saavad pakkumisi teha kõik huvilised.

Uusi domeene tuuakse välja kuni järgmise aasta suveni, kõik oksjonid toimuvad Inglise oksjoni formaadis. Oksjonid algavad iga päev kell 12:00 ning kestavad 24 tundi.

Kellele teema huvi pakub, saab domeeninimedega tutvuda Eesti Interneti Sihtasutuse oksjonikeskkonnas. Reserveeritud domeenide oksjonite ajakavaga saab tutvuda eraldi lehel, kus uued domeeninimed avalikustatakse jooksvalt, vähemalt 30 päeva ette.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.