Zone’i kaudu on uue domeeni registreerimine lihtne ja murevaba

Kui plaanid oma tegemiste kajastamiseks kodulehe luua, siis on hea mõte alustada kodumaisest tegijast Zone. Nende kaudu leiad mugavalt sobiva nime, saad selle registreerida ning vajadusel ka muid teenuseid kasutada.

Miks valida Zone?

Zone’i suureks eeliseks on võimalus kogu protsess läbi viia ühes keskkonnas: saad lihtsalt domeeni registreerida, veebilehe üles panna ning sinna juurde ka e-posti aadressid luua. Domeeni registreerimine käib tänu täisautomaatsele süsteemile kiirelt, mugavaks muudab selle võimalus hallata domeeni ja veebiserverit keskkonna Minu Zone kaudu.

Mugavuse ja kiiruse kõrval on sama olulisel kohal ka turvalisus. Näiteks asuvad internetis kasutusel oleva domeeninimede süsteemi (DNS) serverid kolmes eri kohas, DNSSEC-tehnoloogia lisab täiendavalt krüptograafilise kaitse.

Kui sa veel täpselt ei tea, millist nime kasutada ja millised on üldse saadaval, aitab Zone sul selle õige üles leida. Otsingu abil saad valida klassikaliste maatunnusega või uut tüüpi tegevuse kirjeldamiseks mõeldud nimede vahel.

Kui eelistad kodumaist, on üheks võimaluseks hankida koduleht .ee domeenioksjonite lehelt. Zone’i keskkonnas näed hetkel vabade aadressidega domeene ning pääsed otse oksjoni keskkonda. Võidetud domeeni saad kerge vaevaga kohe kasutusele võtta ning läbi Zone’i oma nimele registreerida.

Kui palju domeeni eest maksma peab?

Uute domeenide registreerimise hinnad algavad vähem kui seitsmest eurost, aga võid maksta ka üle 100 euro. Kuna kõik domeenid registreeritakse tähtajaliselt, on vaja domeeni kasutusõigust sõltuvalt domeeni laiendist pikendada kas igal aastal või üle kahe, kolme, viie ja isegi kümne aasta ning selle eest tuleb maksta – see summa jääb tavaliselt samasse suurusjärku registreerimise hinnaga. Zone’i puhul ei pea sa perioodi lõppemise pärast muretsema, kuna selle kohta saadetakse aegsasti teavitus.

Domeeni üle toomine käib lihtsalt

Soovi korral on võimalik kogu oma domeeni haldus üle tuua Zone’i keskkonda. See protsess võib tunduda paraja peavaluna, aga Zone’i puhul käib see kiirelt ja valutult. Ka omanikuvahetuse saab murevabalt läbi viia, olgu siis tegu domeeniga, mida soovitakse Zone’i tuua, või juba Zone’is olemasoleva domeeniga.

Juhul kui plaanid registreerida mitu erinevat domeeni ja majutada neid Zone’i keskkonnas, saad kasu lõigata Zone veebimajutusteenusest. Selle abil saab lisada domeene tasuta aliastena. See tähendab, et sinu poolt määratud veebilehele saab ligi ka teiste domeenide kaudu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.