Zone’i pilveserveri teenus läbis uuenduskuuri ning sai mitmeid täiendusi

Neile, kes mingil kindlal põhjusel eelistavad oma digitaalseid andmeid pilves hoida või soovivad standardse veebimajutuse asemel kasutada rätsepalahendust, on Zone’i valikus olemas Pilveserver VPS teenus. See on äsja läbinud suurema, mitmeid muudatusi kaasa toonud uuenduskuuri.

Kõige olulisem neist on, et kogu teenus on nüüd tavakliendi jaoks lihtsam ning alles on jäetud ainult need funktsioonid ning võimalused, mida kliendid ka tegelikult vajavad. Kokkuvõttes tugineti uue lahenduse välja töötamisel neljale põhitõele: soodsale hinnale, lihtsusele, jõudlusele ning töökindlusele.

Uue platvormi aluseks on ZoneOS Linuxi distributsioon, millel on ka hüperviisori võimekus. Selle abil saab vajadusel kasutada kaugjuurdepääsu ning see võimaldab paindlikult jaotada erinevate virtuaalmasinate ressursse.

Uuendati ka riistavara poolt. Kasutusele võeti uued AMD EPYC serverid ning andmete säilitamiseks veelgi veakindlamad NVMe andmemassiivid. Samuti lisati võrreldes varasemaga veakindlust ka toite ja kohtvõrgu tasandile.

Pilveserveri platvorm on saanud ka hulga sisulisi täiendusi. Igale neist on võimalik määrata isikupärane ja äratuntav nimi, teha sunnitud taaskäivitamisi, hallata mugavalt salasõnade majandust või lähtestada pilveserverit. Lisatud on mitmete Linuxi distributsioonide tugi ja võimalus kasutada ka Windowsi platvormi. Täpsemalt saad täiendustest lugeda siit.

Kõige olulisem – hinnad on jätkuvalt konkurentsivõimelised ning senisest veelgi atraktiivsemad. Pakettides pakutavaga ning hindadega on võimalik lähemalt tutvuda Zone’i lehel.

Seoses uuele platvormile üleminekuga ei pakuta enam Pilveserver Pro teenust ning kõik senised kliendid ja vanema Pilveserver VPS kasutajad viiakse aja jooksul sinna üle. Kes soovib üleminekuperioodi ise kiirendada, saab tellida omale uue Pilveserver VPS teenuse, andmed vanast üle viia ning teenuse lihtsalt sulgeda.

Kui sa veel täpselt ei tea, milleks pilveserverit kasutada, kuid teenus tundub huvitav ja vajalik, siis loe selle kohta rohkem blogi varasemast artiklist. Täpsemalt saad aga uue platvormi kohta lugeda Zone’i blogist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.