Reageeriv veebidisain võimaldab kvaliteetset sisu pakkuda igal platvormil

Oma ettevõtte nähtavaks tegemine veebiavarustes ei piirdu tänapäeval enam ainult hea veebilehe olemasoluga. Veelgi olulisem on, et see oleks kättesaadav erinevate mõõtmetega nutiseadmetes. Selleks, et veebilehe sisu kuvataks ühtemoodi hästi nii suurel kui ka väiksel ekraanil, tuleb kasutada reageerivat veebidisaini.

Mis on reageeriv veebidisain?

Reageeriv veebidisain (ingl k responsive web design) on veebilehe kujundusviis, mis võtab arvesse erinevate kasutajate nutiseadmete ekraani suurust ning kuju. See tähendab, et veebilehe kujunduselemendid on tehtud võimalikult paindlikult ning nende suurust, kuju ja paigutust saab vastavalt ekraanipinna mõõtmetele ja orientatsioonile sujuvalt muuta.

Taoline lähenemine veebikujundusele on muutunud nutitelefonide ja tahvelarvutite populaarsuse kasvuga veelgi olulisemaks. Aina enam kasutatakse veebis surfamiseks just nutitelefone. Kui aga kuvatav ekraanipind on oluliselt väiksem kui arvutil, siis eeldab see ka teistmoodi lahendust.

Taoline lähenemine tähendab, et veebilehe elementide parameetreid ei käsitleta absoluutühikutes, vaid suhteliste ühikutena, nagu näiteks protsendid. Lihtsustatult öeldes võetakse näiteks piltide puhul arvesse seadet, kus seda kuvama peab, ning vastavalt etteantud ekraani suurusele kohendatakse pildi mõõtmeid automaatselt nii, et see mahuks kenasti vaatevälja.

Miks seda kasutada?

Reageeriva veebikujunduse suurimaks plussiks ongi võimalus kuvada sisu seadmest olenemata igaühele ühtemoodi. Ilma selleta tuleks suurele ekraanile mõeldud kujunduse vaatamiseks väikesel ekraanil pidevalt sisse ja välja suumida, sest fotod ei sobitu ekraaniga automaatselt ning paljud veebilehe elemendid võivad asukohti muuta ja olla raskesti leitavad.

Vähem oluline pole ka fakt, et reageeriv disain on tähtis faktor SEO seisukohast, kuna aitab suurendada nähtavust otsingumootorite otsingute tulemustes.

Reageeriva veebikujunduse olemasolu sõltub platvormist, millel veebileht on loodud, ning kujundusest, mida lehekülje jaoks kasutatakse. Tänapäeval on enamikul suurematel veebihaldusplatvormidel vastav tugi olemas ning ka kujundusteemade puhul on see üldjuhul juba arvesse võetud. Siiski tasub lehe loomisel see aspekt enne üle vaadata ning veenduda selle olemasolus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.