Zone’i Veebiakadeemia: kuidas vältida sooduskaampaaniate ajal veebilehe ülekoormust?

Foto: Shutterstock.

Veebilehe kiirus on oluline. Sul võib olla kõige uhkem e-pood, ent kui veebilehe laadimine võtab ilmatuma kaua aega, siis pole sellest mingit kasu. Eriti teravalt kerkib see esile näiteks sooduskampaaniate ajal, sest üldjuhul tõuseb tänu sellele külastajate arv, mis omakorda tähendab koormuse kasvu. 

Ehk on isegi sul ette tulnud olukordi, mil üritad musta reede ajal mõnest e-poest midagi soetada, kuid ost jääb tegemata, sest sait laeb tavapärasest aeglasemalt või ei suuda päringut üldse edastada.

Tegelikult ei kimbuta koormuse kasvuga seostuvad probleemid ainult väiksemaid e-poode ja veebilehti. Tohutu liikluse tõttu võib ajutiselt maas olla ka populaarsed ja “hiiglaslikud” veebilehed.

Et veebileht peaks ka suuremale kasutajate hulgale kenasti vastu, tuleks eelnevalt läbi viia erinevad koormustestid ja olla teadlik, kui võimekad sinu serverid on. 

Veebilehe koormusest, veebi vastupidavusest ja selle kõige testimisest räägivad Zone Veebiakadeemias lähemalt digispetsialist Peeter Marvet ja digiturunduse ekspert Timo Porval.

Zone.ee Veebiakadeemia loengud on kõigile tasuta kättesaadavad, mida saab vaadata siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.