Kokku on süsteemi tänaseks päriselus kasutatud neljal korral. Kui peamiselt on seda kasutanud päästeamet, siis mõni nädal enne Lasnamäe põlengut sai Kuressaare saastunud kraanivee asjus käe valgeks ka terviseamet. Süsteemi arenduse, testimise, haldamise ja monitoorimise eest vastutab riigi infokommunikatsiooni sihtasutus (RIKS) ning vajadusel saavad seda kasutada kõik riigiasutused.
Ühismeedias levib arvamusi, milles eeldatakse, et süsteem ei toiminud korrektselt, kuna Lasnamäe põlengu kohta said mitu tundi hiljem teavituse ka need, kes asusid piirkonnast väga kaugel. Samas on selles siiski oma loogika ja ka sellel on põhjendus, miks osa sai vaid ühe ning teised mitu SMSi.
Süsteemi on kasutatud neli korda
Esialgu asukohapõhise ohuteavituse süsteemi (AKOS) nime kandnud lahenduse kallal hakkas RIKS töötama juba 2020. aasta suvel, mil nad said selleks ligi pool miljonit eurot. Kuigi süsteem pidi kasutusse võetama juba eelmise aasta suvel, hakkas see reaalselt tööle tänavu jaanuarist. Hilinemine toimus juriidilistel põhjustel.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.