Google kaotas kohtus Euroopa Liidule ning peab maksma 4 miljardit eurot trahvi

Google peab võibolla üle 4 miljardi trahvi maksma.Foto: Shutterstock

Euroopa Liit kaebas 2018. aastal Google’i kohtusse, kuna ettevõte kasutas ära oma võimu turul ning pani 2011. aastast Androidi telefonide tootjatele peale seadusevastaseid piiranguid, et laiendada oma otsingumootori kasutust telefonidel.

Süüdistuses oli kirjas, et telefonitootjad pidid nõustuma Google’i tingimustega Androidi telefonide müümisel ning nad pidid eelinstalleerima rakendused nagu Google’i otsing, Chrome ja Google Play Store. Google maksis ka osadele telefonitootjatele, et nad installiks eksklusiivselt Chrome’i oma telefonidele.

Ettevõtte enda sõnul oli nende tegevus vajalik, et Android ei killustuks paljudeks erinevateks ja omavahel kokkusobimatuteks operatsioonisüsteemideks.

Algselt oli trahvi suurus 4,3 miljardit eurot, kuid kohus vähendas seda umbes 5% võrra 4,1 miljardi peale. Google saab kahe kuu pärast kaevata otsuse uuesti edasi ja seekord Euroopa Liidu kõrgeima astme kohtusse.

Komisjoni sõnul ajendas Google’it 2011. aastal nii käituma nutitelefonide populaarsuse tõus, milles nägi ettevõte ohtu oma otsingumootorile, mis oli toona vaid arvutipõhine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.