Google’i uuel säästutelefonil leiti kriitiline viga: telefoni saab lahti lukustada ka registreerimata sõrmejäljega

Sõrmejäljelugeja Pixel 6 telefonil.Foto: Shutterstock

Google on kohe-kohe turule paiskamas uue telefonimudeli Pixel 6a, mis on soodsam versioon nende sügisestest tipptelefonidest 6 ja 6 Pro. Juba telefoni proovinud inimesed on aga avastanud ühe massiivse turvaprobleemi.

Turvariskile pööras esmalt tähelepanu tuntud tehnikajuutuber Beebom, kes avastas, et Google Pixel 6a ekraanisisene sõrmejäljelugeja ei tööta eesmärgipäraselt ja telefon lukustub lahti isegi nende inimeste sõrmejälgedega, kes pole seda telefonisse registreerinud.

Siit näed ka teist videot, kuidas üks juutuuber laseb telefoni lahti lukustada oma naisel, kes pole samuti oma sõrmejälge registreerinud.

Kuna telefon pole veel ametlikult väljas, siis on võimalik, et testijad on saanud endale vana tarkvaraga mudelid ning probleem on uutel telefonidel juba parandatud. Selles ei saa me aga kindlad olla, sest Google pole probleemi kohta oma kommentaari jaganud.

Sõrmejäljelugejaga oli probleme ka 6a eelkäijatel: Pixel 6 ja 6 Pro mudelitel tuvastas telefon sõrmejälge väga aeglaselt ning lugemine ebaõnnestus suhteliselt tihti. Google tõi probleemi lahendamiseks mitu tarkvarauuendust, kuid mitmed kasutajad leidsid, et lugeja on ikkagi aeglane.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.