Vaata: lekkisid Samsungi Galaxy S24 seeria täielikud andmed

Samsung Galaxy S24 lekkinud pildid
Galaxy S24 seeria telefonide disain lekkinud piltidel.Foto: Samsung / Arsène Lupin

Tuntud lekitaja Evan Blass avaldas Samsungi peagi saabuvate nutitelefonide lekkinud pressimaterjalid. Lekke paikapidavust kinnitab see, et Samsung lasi Blassi X-i postituse väga kiiresti eemaldada.

Blass jagas ka versiooni pressiürituse maandumislehe animatsioonist, mille kohaselt avalikustatakse uued telefonid 17. jaanuaril. Lehel on prominentsel kohal lause „Galaxy AI on tulemas“, mis näib kinnitavat varasemaid kõlakaid selle kohta, et Samsung on uutes telefonides keskendanud tehisintellekti rakendamisele, mis peaks aitama paremini konkureerida Google’i ja ilmselt ka Apple’i järgmise aasta telefonidega.

Lekkinud materjalide kohaselt on taas tulekul kolm mudelit: Galaxy S24, S24+ ja S24 Ultra. Telefonide andmed on üldiselt üsna ootuspärased ja erilisi üllatusi ei paista.

Natuke suurem ekraan

Telefonide ekraanid on vastavalt 6,2“, 6,7“ ja 6,8“ diagonaaliga. See tähendab, esimesed kaks mudelit saavad eelkäijatega võrreldes veidi suurema ekraani.

Kaamerad on selle aasta mudelitega väga sarnased. Galaxy S24 Ultra põhikaameral on 200 Mpix pildiandur, teistel mudelitel on see 50 Mpix. Samuti on väiksematel telefonidel endiselt 3x optiline suum. Põhiline erinevus on Ultra keskmisel optilise suumiga kaameral, millel on eelkäija 3x suumi asemel 5x optiline suum. Endiselt on alles ka suure, 10x suumiga kaamera.

Kaks väiksemat mudelit saavad ka natuke suurema aku, Galaxy S24 Ultra aku mahutavus jääb aga endiselt 5000 mAh juurde. Loomulikult on kõigil kolmel telefonil endiselt IP68 tolmu- ja veekindlus

Telefonide disain on väga sarnane Galaxy S23 seeriaga, suurimaks erinevuseks on ilmselt Galaxy S24 Ultra täiesti lame ekraan. Galaxy S23 ultra ekraani ääred olid kergelt kumerad. Väidetavalt on Galaxy S24 Ultra korpuses kasutatud titaani, mis peaks telefoni tegema tugevamaks ja kergemaks.

Protsessoriks on kõigil kolmele mudelil valitud turgudel Qualcommi Snapdragon 8 Gen 3, Euroopa kasutajad peavad aga taas leppima tõenäoliselt veidi kehvema Samsungi Exynos 2400 protsessoriga.

Galaxy S24+ ja S24 Ultra saavad ühe muutmälu konfiguratsiooni, milleks on 12 GB. Tavaline Galaxy S24 jääb aga 8GB juurde. Sarnane olukord on ja salvestusmäluga. Kaks suuremat mudelit saavad 256 GB ja 512 GB versioonid, väiksem mudel aga 128 GB ja 256 GB versioonid.

Lekete põhjal näib Samsungi Galaxy S24 seeria olevat üsna tagasihoidlik ja lausa igav uuendus. Kas Samungil meid ka millegagi üllatada õnnestub, selgub juba jaanuaris, kui uued telefonid ametlikult avalikustatakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.