Samsung ei ole enam maailma suurim volditavate telefonide tootja

Galaxy Flip5
Samsungi volditavate telefonide müük valmistab pettumust.

Veel eelmisel aastal olid Samsungi volditavad telefonid konkurentsitult kõige populaarsemad. Samsungi turuosa oli 2023. aasta 1. kvartalis lausa 58% ja neli korda suurem kui lähimal konkurendil Huaweil.

Aasta hiljem on olukord aga hoopis teistsugune, näitab Counterpoint Reserachi raport. Samsungi volditavate telefonide turuosa on langenud 23% juurde ning turu uus liider on Huawei 35 protsendiga. See on eriti üllatav, arvestades et enamik Huawei telefone müüakse Hiinas.

Ka teised konkurendid on tugevalt Samsungile kandadele astunud. Honor on oma volditavate telefonide müüki aastaga suurendanud 5 korda ja omab nüüd 11% turust. Honori edu aluseks on ülimalt õhukese ja suhteliselt soodsa Magic V2 suur edu Euroopas.

Kõige plahvatuslikumalt on aga edenenud Motorola volditavate telefonide müük. Eelmise aastaga võrreldes on kasv lausa 1473% ehk praktiliselt 15 korda. See annab Motorolale 12% turuosaga kolmanda koha. Motorola tohutut müügi kavu veab soodsamaks muutund Razr-seeria telefonide populaarsus Põhja-Ameerikas.

Nii Samsung kui Motorola toovad paari järgmise kuu jooksul müügile uued volditavad telefonid, mis kindlasti ka müüki päris palju mõjutavad. Millises suunas need turuosa liigutavad, sõltub tugevalt sellest, kui hästi uued mudelid õnnestunud on ja milliseks kujunevad hinnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.