Apple hüppab AI-rongile: iPhone, Mac ja iPad saavad tasuta ChatGPT ja veel mitu tehisintellektil põhinevat uuendust

Apple toob kasutajateni tehisintellekti.Foto: Apple

Rubriiki toetab

Seni tehisintellekti buumist suuresti kõrvale jäänud Apple teatas äsja mitmest suuremast uuendusest, mida iPhone’ide, Macide ja iPadide kasutajad tulevikus oodata võivad.

Apple avalikustas WWDC 2024 konverentsil Apple Intelligence nimelise AI-süsteemi, mis hakkab kasutajaid igapäevaelus abistama ja mis on Apple’i enda rakendustesse sisse ehitatud.

Näiteks saavad kõik sõnumi- ja tekstirakendused Writing Tools abilise, mis soovi korral ise tekste loob, toimetab ja kokku võtab. Palju räägiti ka sellest, kuidas kasutaja saab läbi AI luua sõnumirakendustes teksti põhjal pilte ja emoji‘sid. Viimase kohta on Apple’il isegi oma nimi: Genmoji.

Väidetavalt ei pea kasutaja edaspidi muretsema selle pärast, et olulised meilid ja teavitused unarusse jääks, sest AI suudab neid ise tähtsuse järgi organiseerida. Teavitustest ja meilidest loob AI ise veel koduekraanile eraldi kokkuvõtte.

AI-võimekusi juurde saab juurde veel Siri, mis suudab tänu uutele oskustele kasutajast paremini aru saada ja tema soove täita. Ühtlasi saab Siri ise aru, millal tasub küsimus suunata automaatselt ChatGPT-le. Oluline on siin see, et Apple’i seadme kasutajad ei pea selleks eraldi OpenAI kasutajat looma ning ChatGPT 4.0 kasutamine on nende jaoks tasuta.

Uued AI-funktsioonid jõuavad kasutajateni sügisel koos iOS 18, iPadOS 18 ja macOS Sequoia uuendustega. Telefonide seast saavad tehisintellekti toe vaid iPhone 15 Pro ja Pro Max mudelid. Arvutite ja tahvelarvutite puhul on Apple veidi leebem ja kasutamiseks on vajalik M1 või uuem kiip. Seade peab AI-funktsioonide kasutamiseks olema sätitud inglisekeelseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.