Populaarsest videokõnetarkvarast on leitud Macil tõsine turvaviga, mis lubab veebikaamera üle võtta

Zoomi videokõnetarkvaras on viga, mis lubab veebikaamera üle võtta.Foto: Pixabay

Rubriiki toetab

Populaarsest Zoomi videokonverentsitarkvarast on leitud Macil tõsine turvaviga, mis lubab veebisaitidel kasutaja veebikaamera sisse lülitada ilma loata ja kasutajat sellest teavitamata.

Vea avastas märtsis turvaekspert Jonathan Leitschuh, kes andis sellest ka Zoomile teada. Selgub aga, et firma pole 90 päeva jooksul selle parandamisega hakkama saanud.

Viga seisneb lihtsas võimalus teha videokõnesid kõigile Maci kasutajatele, kellel on Zoom arvutisse installitud või olnud installitud.

Zoom paigaldab arvutisse veebiserveri tarkvara, mis lubab vastu võtta päringuid, mida tavaliselt baruserid ei luba. Isegi juhul, kui ka Zoomi arvutist maha installid, siis jääb veebiserver alles ja sellel on luba Zoom tagasi paigaldada ilma kasutajat sellest teavitamata.

Turvaviga saab vältida, kui sa uuendad Zoomi äppi ja võtad maha võimaluse Zoomi kaamerat kõnes sisse lülitada.

Õpetuse veebiserveri eemaldamiseks leiad siit.

Zoomi peetakse täna tõsiseks konkurendiks Skype’ile ja Slackile ning see lubab tehabrauseris mugavalt videokõnesid. Firma tegu selle aasta kevadel IPO ja selle väärtuseks hinnati üle 9 miljardi dollari. Tegu on ühe vähese sellises faasis oleva kasvava idufirmaga, mis on ka jooksvalt kasumis.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.