Suur muutus: Apple lubab nüüd Euroopas iPhone’i äppe otse veebist alla laadida

iOS äpid
Apple'i nutiseadmeid ootavad suured muutused.Foto: Apple.

Rubriiki toetab

Apple teatas mõne nädala eest, et lisana Euroopa kasutajate jaoks tehtud muudatustes lubatakse peagi arendajatel kasutajatele pakkuda võimalust paigaldada äppe otse nende veebilehtedelt. See võimalus on nüüd täna avalikustatud iOS 17.5 tarkvaraversioonis olemas.

Selleks, et arendaja saaks äpi paigaldamist oma veebilehel pakkuda, tuleb täita Apple’i ranged tingimused. Näiteks peavad paigaldatavad äpid läbima Apple’i sertifitseerimise ning arendaja peab olema veebilehe oma arendajakontol registreerinud. Heaks kiidetud arendajad saavad ligipääsu Apple’i loodud liidesele, mille kaudu veebist äppide paigaldamist pakkuda saab.

Tegemist on esimese korraga, kui Apple lubab iPhone’ide ja iPadide äppide installimist otse veebist. Loomulikult tuleb arendajatel selleks täita väga rangeid Apple’i-poolseid tingimusi ning enamikule arendajatele ei ole see võimalus vaeva väärt. Samuti kehtib veebist äppide paigaldamise tugi vaid Euroopa Liidu riikides, teistes piirkondades töötab kõik vanaviisi.

Muudatusi tuleb ilmselt veel

See pole aga tõenäoliselt viimane muudatus, mida Apple peab tegelema, et oma tooted ja teenused Euroopa Liidu digiturgude seadusega kooskõlla viia. Nimelt soovivad Euroopa ametnikud, et Apple annaks kasutajatele nende seadmetes olevate äppide üle suurema otsustusõiguse. Sealhulgas soovitakse, et kasutajad saaksid soovi korral eemaldada ükskõik millised tootja poolt vaikimisi paigaldatud äpid, näiteks Apple Photose äpi või Safari brauseri.

Sama nõudmine on juba edastatud ka Google’ile Androidiga seametele tehases paigaldatud äppide kohta. Kuigi Androidil on alati saanud eemaldada paljusid eelinstallitud äppe, on endiselt ka selliseid, mida praegu veel kustutada ei saa.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.