Uus Apple’i operatsioonisüsteem arvutitele on väljas, siin on 9 asja, mis on muutunud

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
sierra.jpg

Apple on välja tulnud enda uue operatsioonisüsteemiga arvutite jaoks ning nii mõndagi on muutunud. Teeme siis ühe kiire ülevaate põhilistest muutustest, mida uuest operatsioonisüsteemist leida võib.

Nimi

Alustame lihtsatest asjadest, Apple on muutnud enda operatsioonisüsteemi nime OS X-i asemel macOS Sierraks. Kuuldusi sellest, et Apple plaanib enda operatsioonisüsteemi nime muuta oli juba ammu, kuid nüüd on see siis tõesti juhtunud. Arvutitele mõeldud operatsioonisüsteem on nüüd samal pulgal nagu mobiilsete seadmete iOS ja kella watchOS.

Siri

Apple’i kuulus virtuaalne assistent Siri on nüüd ka sinu arvutis. Temaga vestlemiseks tuleb klikata ekraani ülaosas olevale Siri ikoonile ning seejärel pole vaja teha muud, kui hakata rääkima. Arvuti-Siril pole veel kolmanda osapoole äppide tuge, s.t sellega ei saa juhtide muid äppe peale Apple'i enda.

Puuteplaadid

Tänu macOS Sierrale on nüüd uusi asju, mida saab teha enda süleri puuteplaadiga. Näiteks kui nüüd klikata millegi peale ning seejärel vajutada veidi tugevamalt, pakub arvuti kasutajale lisainfot, aadressi puhul kaarti, lingi puhul eelvaadet, sõna definitsioonie ja nii edasi.

Ekraan

Nüüd näitavad Macbookide Retina ekraanid veel rohkem värve ning väidetavalt äratavad operatsioonisüsteemiga tehtud muudatused kõik ekraanil oleva ellu.

Universaalne kopeerimine

Arvuti ja nutiseadmete vaheline ühendus on nüüd veel targem ja sellega saabkopeerida teksti või muid vajalikke asju näiteks telefonist arvutisse. Selleks on vaja, et su seadmed oleksid lähestikku, sisse lülitatud wifi ja Bluetoothning peale seda pole muud, kui hakka aga kopeerima. iPhone'is kopeeritud info ilmub pea koheselt macOS Sierrasse. Ühendus toimub ka vastupidi ja telefon näitab ekraanil hetkeks kirja "Pasting from [arvuti nimi]". Seejuures ei vaja kumbki seade internetiühendust ja kopeeritavat infot ei saadet Apple'i serverisse.

Automaatne lukk

Apple on nüüd loonud lahenduse, kus ei pea enam ise enda arvutisse sisse logima. Seda saab nüüd teha kasutaja Apple Watch. Selleks on vaja seadmetes paika panna “Auto Unlock” ning lubada enda Apple Watchil enda arvuti lukust lahti teha. Kellaga arvutisse sisselogimine ei toimi turvalisuse nimel arvuti taaskäivitamise järel, ainult näiteks arvuti unest äratamisel.

Fotod

Apple’i Memories funktsioon, mida Apple on reklaaminud ka enda uue iPhone’i peal, on nüüd saadaval ka arvutis. See organiseerib kasutaja pildid kollektsioonidesse näiteks pildil olevate inimeste, ürituste või tähtpäevade järgi.

Sõnumid

Vestluse sees on nüüd võimalik videosid vaadata ning näha sõnumina saadetud lingi eelvaadet enne selle avamist. Samuti on võimalik soovi korral enda sõbrale vastata mitte teksti vaid reaktsiooni näol, mida Apple nimetab Tapback funktsiooniks.

Pilv

Nüüd on olemas ka hea võimalus, kuidas pääseda ligi enda Macis olevatele failidele enda iPhone’i kaudu. Selleks tuleb salvestada enda arvutis olevad failid iCloud pilvesüsteemi ning siis on kõik failid kasutaja jaoks alati kättesaadavad. See on ka silmatorkavaim uuendus Finderis – failinimede juurde tuleb pilvemärk, kui see asub iCloudis. Kui faili seal pole, on pilvemärgil kriips peal.

Fotod: Apple

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.