Edetabel: kes on tänavu kõige rohkem auhinnaraha teeninud Eesti e-sportlased?

Robin "ropz" Kool pärast major'i võitu.Foto: HLTV

Suuremad e-spordi turniirid on selleks aastaks lõppenud ja seega on aeg teha tagasivaade Eesti e-atleetide teenistusele.

Portaali Esportsearnings andmetel võitsid Eesti e-sportlased 2022. aastal üle miljoni euro, millega platseerume riikide edetabelis 35. kohale. Läti on näiteks 36. kohal ja Leedu 75. kohal, Soome aga jällegi 33. kohal. Ainuüksi auhinnarahad ei näita muidugi täit teenistust, sest kõrgel tasemel e-sportlastele makstakse ka kõrget palka, need numbrid pole aga üldjuhul avalikud.

Siin on aga 2022. aasta auhinnarahade arvestuses viis enimteeninud Eesti e-sportlast:

5. Nikita “Karmy” – 8450 dollarit

Karmy kohta teame vaid seda, et ta eesnimi on Nikita, ta on 18-aastane ning et ta mängib kõrgel tasemel “Fortnite’i”. Auhinnaraha on ta teeninud erinevatelt Fortnite Champion Series turneedelt, kuhu pääsemine on juba omaette saavutus. Kusjuures Liquipedia andmeil on tema 2022. aasta teenistus olnud lausa 18 000 dollarit.

4. Kristjan “shokz” Jakobson – 16 983 dollarit

“CS:GO” mängija Kristjan Jakobson mängis suure osa aastast meeskonna Team Finest eest, kellega võideti Pinnacle Cup IV ja koos sellega 80 000 dollarit auhinnaraha. Aasta teine pool oli aga Jakobsoni jaoks oluliselt raskem: tulemused läksid meeskonnal allamäge, seejärel lõpetas Finest tegevuse ning lõpuks otsustas Jakobson teha professionaalsel tasemel mängimisest pausi.

3. Oliver “Admiral” Vahar – 22 887 dollarit

Vahar pääses aasta tagasi tuntud “Overwatchi” klubi London Spitfire koosseisu. 2022. aasta esiliigas saavutati meeskonnaga 5.-6. koht ja see tõi klubile 100 000 dollari suuruse auhinnaraha. Vahar jätkab klubi koosseisus ka järgmisel aastal, seega tasub mehe tegudel kindlasti silma peal hoida.

2. Robin “ropz” Kool – 358 016 dollarit

Eesti parim “CS:GO” mängija liitus aasta alguses uue tiimiga FaZe, mis oli mitu kuud teistest meeskondades peajagu üle. Kokku võitis FaZe koos Kooliga sel aastal neli tippturniiri, nende seas ka Antwerp major’i. Olgugi, et sügisel läks paar turniiri aia taha, saavutas FaZe äsja Blast Premier: World Final 2022 turniiril teise koha, mis näitab, et meeskond püsib ilusti konkurentsis.

1. Clement “Puppey” Ivanov – 603 098 dollarit

32-aastane Ivanov näitas tänavu, et Team Secretit ei tohi kunagi maha kanda. Hoolimata ebaõnnestunud esimesest poolaastat tõusis Secret kiiresti tuhast ja saavutas The International 2022 turniiril teise koha, mis tõi tiimile 2,4 miljoni dollari suuruse teenistuse. Eesti e-spordi fännide rõõmuks teatas Ivanov, et jätkab mängimist ka järgmisel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.