Kuidas alustada Zoomi videokõne rakenduse kasutamist?

Tänu eriolukorrale ja vajadusele kooli- ning tööülesandeid kodukontorist ajada, on igasuguste videokõne rakenduste kasutus kordades suurenenud. Üheks populaarseimaks nende seast on Zoom. Mida selle abil teha saab ning kuidas asjaga algust teha?

Kuidas seadistada?

Kõigepealt, nagu ikka, on tarvis rakendus oma nutiseadmesse alla laadida. Zoomi saab kasutada väga mitut moodi – saadaval on rakendused nii arvutite kui ka nutitelefonide platvormidele, laiendused veebibrauseritele kui spetsiaalne Microsoft Outlook lisa. Kui soovid platvormi kasutada aga ainult korra või eraldi kontot mitte luua, saad kodulehelt ka otse koosoleku või grupiga ka lihtsalt liituda.

Kui soovid ise videokõnet alustada, tuleb kõigepealt luua konto. Sealt leiad eraldi valiku selle jaoks ning võimaluse osalejaid liituma kutsuda. Seda saad teha erinevate platvormide kaudu, saates osalejatele meili või sõnumi teel lingi.

“Meetings” valiku alt on võimalik koosolekuid ka ajastada ning kindlale kellaajale kokku leppida. Sarnased kategooriad ja jaotus on kõigil platvormidel väikeste erinevustega, kuid üldpõhimõtted on samad.

Mida tasuta saab ja mida mitte?

Tasub teada, et Zoom on saadavl küll tasuta, kuid mitte kõik funktsioonid. Kes lisatasu maksta ei soovi, peab arvestama, et videokõnesid on võimalik pidada kuni 100 osalejaga kuid ühe sessiooni pikkuseks on maksimaalselt 40 minutit. Kusjuures 40 minuti limiit rakendub juhul, kui teha videot kolme või enama osalejaga.

Makstes on võimalik soetada Pro (13,99 eurot kuus), Business (18,99 eurot kuus) ja Enterprise (18,99 eurot kuus), paketid. Tasuliste pakkide puhul on minimaalselt võimalik pidada 24 tunnist videokõne ning kasutajate hulga saab suurendada kuni 1000 osalejani.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.