Kuidas arvuti või telefon müügiks ette valmistada?

pexels-photo_1.jpg

Tihti hangitakse endale uus tehnikavidin juba siis, kui vana veel täiesti töökorras on. Sellistes olukordades on mõistlik oma vana seade maha müüa, kuid seda tehes on paljudes inimestel kartus, et keegi võib ostetud seadmes näha nende isiklikke andmeid ning samas kaotavad nad kõik pildid ning kontaktid.

Nende nõuannete jälgimisel saab seda probleemi aga lahendada.

Kuidas puhastada Android müügiks?

Enne müümist tasuks varundada kõik oma kontaktid ning fotod. Selleks tuleb leida menüüs kontode osa ning valida sealt andmete sünkroniseerimine. Üldiselt peaks Android seda ise tegema, aga enne oma andmete õhku laskmist tuleks nende sünkroniseerimise staatus igaks juhuks üle vaadata.

Sünkroniseerides salvestab Google kõik kontaktid ning muud olulised andmed pilve, et uude seadmesse sisse logides need seal olemas oleks. Piltide talletuseks on mõistlik kasutada aga Google Photos rakendust.

Kui kõik vajalik on sünkroonitud, tuleb menüüst leida telefoni lähtestamist või tehaseseadete taastamist lubav valik. Selleks navigeeri järgmiselt:

 • Sätted/settings
 • Taasta ja varunda/backup and reset
 • Tehaseseadete taastamine/factory reset

Navigeerimistee võib olenevalt seadme tootjast erineda, kuid üldjoontes on valikute nimed sarnased.

Pärast protsessi lõppemist ei ole seadmes enam kasutaja andmeid ning seade arvab, et see on värskelt karbist välja võetud. Kes on eriti paranoiline, võib sätetemenüüst seadme krüptida ning seejärel lähtestada, see teeb telefonist kustutatud andmete taastamise väga keeruliseks.

Kuidas puhastada iPhone müügiks?

Enne telefoni sisu kustutamist talleta kõik vajalikud andmed iCloudi või mõnda muusse enda poolt valitud salvestusteenusesse. Sel teel saad need pärast kindlasti kätte.

Taastamiseks logi kindlasti välja oma Apple’i iCloudi kontost ning seejärel leia sätetest tehaseseadmete taastamise funktsioon. ICloudi kontost on tarvis enne müüki välja logida, kuna vastasel juhul jääb see pärast lähtestamise telefoniga ühendatuks ning uus omanik ei saa seadet ilma vana omaniku parooli teadmata seadistada. Lähtestamiseks navigeeri sätetemenüüs järgmiselt:

 • Settings
 • General
 • Reset

Kuidas puhastada Windows müügiks?

Arvutite puhul on kasutajatel harilikult rohkelt isiklikke faile, mida soovitakse alles hoida. Kõige lihtsam on need talletada mõnes pilveteenuses, näiteks Dropboxis või Google Drive’is. Kui aga pilveteenused meeltmööda pole, siis võib kasutada ka välist kõvaketast või suuremat mälupulka.

Isiklikke andmete eemaldamiseks on mitmeid võimalusi. Kõige kergem on kõik isiklikud failid käsitsi kustutada, kuid oskuste olemasolul on mitmetel juhtudel võimalik need taastada. Teine võimalus on kasutada veebis kättesaadavaid tööriistu nagu Killdisk, mis puhastavad arvuti kõvaketta. Võimalik on kustutada ka terve kõvaketta segment formati käigus. Pärast neid toiminguid on vaja arvutisse ka uuesti Windows paigaldada. Seda saab teha kas mälupulgaga või plaadiga, mis on Microsofti käest ostetud. Seda, kuidas formatit teha, saad lugeda siit.

Kuidas puhastada Mac müügiks?

Faile saab talletada samade lahendustega, kui Windowsi masinate puhul, siiski, Macide puhul on tihti kõige lihtsamaks lahenduseks hoida faile iCloudis.

Arvuti tühjendamiseks tuleks käituda järgmiselt:

 • Logi välja iCloudist
 • Logi välja iTunes’ist
 • Logi välja iMessage’ist
 • Ava disk utility ning kustuta kõvaketas
 • Vali sealt OSi uuesti paigaldamine.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.