Steam avalikustas kasuliku perekonto funktsiooni, mis võimaldab lähedastel korraga ühe konto mänge mängida

Steam tuli välja uue perekonto funktsiooniga.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Steam andis teada, et toob platvormi beetaversiooni kasutajatele uue perekonto funktsiooni, millega saab liituda kuni kuus inimest ja mis võimaldab perekeskis mänge jagada.

Varem sai Steamis küll kontode vahel mänge jagada, kuid sellisel juhul tohtis korraga mängida ainult üks kasutaja – vahet pole, kas tegemist oli erineva mänguga või mitte. Nüüd on aga see piirang maha võetud ja samal ajal võivad ühe konto mänge mängida mitu inimest. Sama mängu siiski korraga mängida ei saa.

Perekonto süsteemiga saab liituda kuni kuus kasutajat. Steami teates seisab, et funktsioon on mõeldud lähedastele pereliikmetele, kuid ei täpsustanud, kuidas selle kasutamist kontrollitakse või piiratakse.

Lisaks mängude jagamisele tulevad koos perekontoga vanemliku kontrolli tööriistad, millega saab piirata laste mänguaega, keelata teatud mänge ning võtta ära neilt Steami poe, Community või Friends Chat funktsioonid.

Hetkel on perekonto süsteem saadaval vaid beetaversioonis. Selle kasutamiseks mine Steamis vasakul üleval sätetesse, seejärel vali Interface ja leia sealt Client Beta Participation. Selle menüü alt vali Steam Family Beta ja vajuta OK.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.