Eesti disaineri ja finantsspetsialisti loodud Guaana on äratanud tähelepanu juba nii CERNis kui Euroopa Kosmoseagentuuris

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
11070538_10202595665173302_6526078017309351567_n.jpg

Mis on teie suur idee?

Guaana on avatud globaalne teadlaste võrgustik, mis on loodava innovatsiooni fookusega. Me ei kaasa juba tehtud uurimustöid, vaid võimsaid inimesi, kes neid läbi viisid ning kes suudavad antud teadmisi jagades teineteist võimendada.

Kõik, mis maailmas eksisteerib, on seotud kellegi poolt loodud teadusliku tööga. Tesla isesõitev auto, puutetundlikud ekraanid meie igapäevastel telefonidel, isilik assistent Siri, isegi see, kuidas barista suudab sulle Gourmet Coffees parima kohvi valmistada.

Probleem selle kõige juures on, et antud näited eksisteerivad ning me suudame nendega suhestuda, kuna see on teadus, mis on leidnud väljundi meie igapäevases elus. Enamik teadust jääbki laborisse. Puutetudlik ekraan eksisteeris CERNis juba 1970. aastal. Selleks, et see meie kätte jõuaks, läks enam kui 30aastat. Guaana ülesanne on selliseid protsesse kiirendada ja võimendada, viies kokku õigeid inimesi avatud ruumis, mille südameks ongi teadus.

Selliseid firmasid ei ole kuigi palju. Igast vajalikust etapist on olemas pigem kuskil element,või on keskkond loodud organisatsioonisisesena, mitte neutraalne pinnana kolmanda osapoole poolt, kus kõik on teretulnud. Suurim probleem teadlastele mõeldud keskkondadega on see, et enamik vaatavad minevikku, mitte ei keskendu loodavale.

Me ei tee teadust. Me lahendame globaalset kommunikatsiooni ja koostööprobleemi maailma targeimate inimeste vahel.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

Ettevõtte asutajad on Marko Russiver ja Edgar Aronov. Marko on pikaaegse disainitaustaga ning Edgar on olnud enamiku oma karjäärist erinevates finantsettevõtetes. CTO on Indrek Mossov, endine Nortal ja Iglu, product lead on Ain Kuuseok, kellel on 17 aastat kogemust inimkeskse disainiga.

Alice Tärk, ex-PriceWaterhouseCoopers juhib Guaana äriprotsesse. Lisaks on meil üdinini andekas arendustiim ning tugevad nõuandjadnii teadus- kui ärimaailmast, nende hulgas on niiCERNi teadlasikuiedukaidäriingleid.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Guaana on hetkel kaasanud investeeringuid väärtuses 270 000 eurot neljalt investorit Eestist ja Soomest.

Järgmine rahakaasamine toimub lähinädalatel läbi Funderbeami sündikaadi ja selle eripära on, et võimaldatakse investeerida ka väiksemates summades. Protsessi juhib Guaana CFO Edgar Aronov. Otsustasime Funderbeami kasuks traditsiooniliste viiside asemel, kuna nemad, nagu ka meie, loovad väärtust turul, mis pole pika aja jooksul kuigi palju muutunud.

Millega te raha hakkate teenima?

Ettevõtted. Enamike ettevõtete suurim valu on leida parimat talenti. Meie süsteem saadab ettevõtetele iganädalaselt ülevaate parimatest knowledge-provideritest Guaanas. Nad saavad neid palgata või nendega partnerluse luua. Võibolla isegi nende kogu meeskonnaenda alla võtta, kes olulist probleemi lahendavad.

Me just alustasime pilootprogrammiga ning kutsusime sellesse kaheksaettevõtet, kellega me testime enda ärimudeli läbi:Planet OS, Wire, Testlio, Skeleton Technologies, High Mobility, Funderbeam ja meie rõõmuks oli sellest ka väga huvitatud European Space Agency.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Me lahendame pikaajalist probleemi, mida tunnistavad suurimad teadusorganisatsioonid ja indiviidid maailmas. Tänu sellele oleme naturaalselt suutnud ennast ümbritseda olulise nõustajate ja partneritega, kes on kõik tugevalt motiveeritud, et liikuda koos ühise eesmärgi nimel ning antud probleem lahendada. Siin on küsimus juba läbiviimises, mitte vajaduses. Ja kui on vajadus, siis on ka raha.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Me oleme faasis, kus hakkame lansseerima. Meie vajadus on skaleeruda, ehk siis kasvatada enda kasutajate baasi. Igapäevane liitujate arv on tugevas kasvutrendis ning igaüks saab meile lisaks hoogu anda, minnes Guaanasse. Ka oleme avatud ülikoolidega partnerlustele ning siin viskaks viie ka Prototroni Siim Lepiskule. Sel nädalal teatame avalikult ühisest koostööst.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Meie järgmised 12 kuud on fokusseeritud kasutajabaasi skaleerimisele, müügikanali avamisele ning partnerluste loomisele. Me õpime iga päev oma kasutajate käitumisest ning seetõttu toimub loomulikult ka pidev tootearendus.

“Nädala idufirma” on rubriik, kus me tutvustame igal nädalal mõnd põnevat Eesti idufirmat, kes tahab maailma muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.